W rozmowie z  "Dziennikiem" Michał Wrzosek, rzecznik Grupy PKP podał termin wyboru wykonawcy - 31 sierpnia.

Ponadto PKP pod koniec br. ogłoszą przetarg na wykonawcę prac, natomiast remont ruszy w pierwszej połowie przyszłego roku. Zakres prac obejmuje: modernizację holu kasowego, nowe dachy nad peronami i centrum obsługi pasażera. Do tego dojdą nowe automaty biletowe, toalety i poczekalnie.

W związku z realizacją prac na pasażerów czekaja spore utrudnienia, bowiem kasy w holu głównym zostaną zamknięte. Zamknięty zostanie hol główny od ul. Kijowskiej i wraz z nim - poczta, apteka, bary i sklepy. Podróżni muszą liczyć się z tym, że będzie zamknięte też przejście łączące halę główną od Kijowskiej z tą od Lubelskiej. Do peronów będzie można się dostać pozostałymi dwoma tunelami.

Jeszcze do niedawna plany były zupełnie inne. Przed Euro 2012 Dworzec Wschodni miał zostać zbudowany od podstaw, ale kolej nie znalazła inwestora.

Jesli chodzi o Dworzec Zachodni, kolej dogadała się z inwestorem zewnętrznym i wkrótce podpisze z nim umowę. Część dla pasażerów od strony Alej Jerozolimskich ma powstać do Euro 2012, ale nowego Dworca Centralnego nie będzie. W najbliższych dniach PKP przedstawią szczegółowy harmonogram jego remontu.