Przewidziano co prawda rezerwy czasowe, które pozwolą dokończyć długotrwałe przygotowania. Port lotniczy we Wrocławiu jednak, mimo pochlebnych recenzji UEFA, ma problemy z projektem budowy nowego terminalu. Wybrany na drodze przetargu wykonawca - konsorcjum Hochtief Polska z Hochtief Construction - chce zmiany technologii, by zmniejszyć koszty. Hochtief, który próbuje zmienić postanowienia umowy, zadeklarował, że koszt przedsięwzięcia, jakie zostanie zrealizowane do marca 2011 r., wyniesie 296,7 mln zł. To o 140 mln zł mniej od przeznaczonego na ten cel budżetu (430 mln zł brutto). Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, firmy chcą wymusić zmianę technologii, żeby zmieścić się w cenie zadeklarowanej w przetargu. Oficjalnie jednak ani spółka, ani Hochtief nie potwierdzają tej informacji.

Także proces przygotowania infrastruktury lotniska Poznań-Ławica do obsługi w trakcie Euro 2012 opóźnił się, w związku z przygotowaniem raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko.

Głównym zmartwieniem przedstawicieli lotnisk jest jednak spadek ruchu lotniczego. Opublikowany wczoraj raport Urzędu Lotnictwa Cywilnego podaje, że po trzech kwartałach br. porty lotnicze obsłużyły 14,7 mln pasażerów – o ponad 10% mniej niż w 2008 r. Tylko dwa zanotowały wzrost. Były to Bydgoszcz (+3,36%) oraz Rzeszów (+9,63%). Pozostałe lotniska wykazały dynamikę spadkową.