Przemysł motoryzacyjny

Dobrym potwierdzeniem w/w tezy jest sytuacja na rynku motoryzacyjnym. Niegdyś, gdy motoryzacja była w powijakach, samochód stanowił dobro luksusowe i niedostępne. Oczekiwało się nań miesiącami, czasem nawet dłużej. Wynikało to z faktu, iż produkcja odbywała się w sposób wolniejszy, dla nas zupełnie przestarzały.

Duży wpływ na zwiększenie tempa produkcji mają wykrawarki laserowe. Potrafią one wytworzyć elementy metalowe, potrzebne do skonstruowania pojazdu, w mgnieniu oka. Zachowują przy tym pełną precyzję i powtarzalność, przez co produkcja elementów na masową skalę nie jest żadnym problemem.

Nie inaczej jest w branżach pokrewnych tj. przemyśle lotniczym, zbrojeniowym itp. Produkcja w tych obszarach nie trwa już miesiącami, jak to było kiedyś. Procesy te są znacznie przyspieszone. Wydaje się więc, że korzyści płynące z obróbki metalu z pomocą lasera to przyszłość.

Bliżej nas…

Niemniej jednak większość z nas nie ma większej styczności z owocami pracy wykrawarek – zazwyczaj stykamy się dopiero z produktem gotowym, który przygotowany jest do użycia poprzez wiele kolejnych procesów.

Są jednak takie urządzenia, które trafiają do nas niemal prosto z linii produkcyjnej czy spod „ostrza” wykrawarki laserowej. Wystarczy pomyśleć o produkcji dużego sprzętu AGD wykonanego z metalu czy chociażby elementach wyposażenia kuchennego, zwłaszcza w kuchniach komercyjnych (tj. restauracje). Niemal codziennie odwiedzamy sklepy, gdzie produkty mięsne i garmażeryjne trzymane są na ladach chłodniczych wykonanych z błyszczącej blachy – to właśnie owoce pracy wykrawarek i wycinarek laserowych.

Więcej informacji na temat możliwości urządzeń tego typu znajdziesz na PrimaPower.com!