• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Z odnowionego dworca w Pszczynie skorzystali pierwsi podróżni

Opublikowano: 17-09-2014 Źródło: PKP PLK S.A.
Autor Agnieszka Prokop
Agnieszka Prokop
Geoinżynieria drogi mosty tunele

Zabytkowy dworzec w Pszczynie odzyskał dawny blask dzięki przebudowie zrealizowanej przez PKP S.A. 16 września z obiektu skorzystali pierwsi podróżni.


Fot. PKP PLK S.A. Fot. PKP PLK S.A.

Fot. PKP PLK S.A.Dworzec w Pszczynie pochodzi z 1890 r. Zakończyła się właśnie gruntowna renowacja, której został poddany - odnowiono ceglaną elewację budynku, wyremontowano hol i poczekalnię. Jak informuje PKP S.A., "(...) zamontowano w nich między innymi nowe oświetlenie, tablice informacyjne oraz małą architekturę (ławki, kosze). Remont przeszły kasa biletowa i dworcowe toalety, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obniżono okienka kasowe co ułatwi komunikację z kasjerem osobom poruszającym się na wózku. Fot. PKP PLK S.A.

Fot. PKP PLK S.A.

Inwestycja objęła również wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont dachu i ocieplenie budynku. Dookoła dworca wyremontowano chodniki, zamontowano nowe stylowe lampy, a pod wiatą umieszczono ławki i stojaki rowerowe. Zainstalowano nowoczesny monitoring, który wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa na dworcu i w jego otoczeniu."

Koszt inwestycji wyniósł 2,5 mln zł netto. Kwota pochodziła ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych.
 

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe