12 sierpnia w Opolu prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski podpisał z firmą IGI Exclusive (reprezentującą właściciela centrum handlowego) protokół końcowy negocjacji ws. inwestycji. Oznacza to kolejny krok w realizacji przedsięwzięcia, mającego w znaczący sposób poprawić zasoby miejsc postojowych w centrum Opola.

Dwukondygnacyjny parking na 300 miejsc

Inwestycja dotyczy budowy dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego na placu Mikołaja Kopernika wraz z zagospodarowaniem powierzchni placu. Parking pomieści 300 pojazdów.

"Porozumienie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego zakłada też zagospodarowanie przestrzeni na powierzchni placu, zaprojektowanie i wybudowanie obiektu handlowo – usługowego (będzie naturalnym rozszerzeniem aktualnego C.H Solaris), a także zaprojektowanie i przebudowę układu drogowego (...). Ma on w rejonie wjazdu i wyjazdu z parkingu umożliwiać włączenie się do ruchu w ul. Żeromskiego w obu kierunkach, a dodatkowo w rejonie ronda Pileckiego powstanie prawoskręt w ul. Żeromskiego" - informuje Urząd Miasta Opola.

W ciągu 4 miesięcy władze miasta ogłoszą konkurs ws. doprecyzowania warunków zagospodarowania powierzchni placu. Przygotowanie i realizacja wartej 100 mln zł brutto inwestycji potrwa maksymalnie 44 miesiące.