Całkowita powierzchnia budynku dworca ma wynosić 641,8 m2. Na parterze znajdą się poczekalnia, punkt obsługi klienta, toaleta oraz lokale usługowo-handlowe.

Na piętrze, gdzie dostaniemy się schodami lub windą, będą pomieszczenia dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (monitoring, pomieszczenie techniczne, poczekalnia dla kierowców) oraz do obsługi petentów.

Budowa dworca to część projektu pn. „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej”  z działania 4.5 Niskoemisyjny transport miejski. Zadanie planowane jest na lata 2017-2019. Szacowana wartość realizacji planu wynosi ponad 61, 7 mln zł.

Plan przewiduje także zaopatrzenie miasta w nowoczesny tabor autobusowy, spełniający najwyższe normy emisji spalin.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że nowy dworzec MPK przy ulicy Kolejowej jest potrzebny, tym bardziej, że pełni ważną funkcję węzła przesiadkowego. Pamiętajmy, że nowoczesny transport to również dbałość o środowisko, dlatego w ramach planowanego projektu zakupione zostaną nowoczesne niskoemisyjne autobusy, w tym również bezemisyjne pojazdy o napędzie elektrycznym - mówi Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza, cytowany w komunikacie magistratu.

Przeczytaj także: Pięć wariantów dla trasy Brzesko–Nowy Sącz