• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Inteligentne oświetlenie do Twojego domu

Opublikowano: 04-06-2018 Źródło: ochronadladomu.pl

Inteligentne oświetlenie to integralna część inteligentnego domu. Sterować oświetleniem możemy używając głosu, klaskając w dłonie lub wciskając odpowiednie przyciski w naszym telefonie lub na specjalnym panelu.


Fot. ochronadladomu.pl Fot. ochronadladomu.pl

Dzisiaj inteligentne oświetlenie to oświetlenie ujarzmione i dostosowane do naszych potrzeb i wymogów w danej porze dnia i nocy.

Sterowanie oświetleniem spoza domu jest tak samo możliwe, jak sterowanie oświetleniem w domu. Dobrze zaprogramowany system oświetleniowy w każdej chwili może wykryć naszą obecność i włączyć nam odpowiednie światło, w odpowiednim pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy generować bardzo duże oszczędności. W przypadku gdy jest jeszcze jasno lub zapomnieliśmy wyłączyć światło albo w danym miejscu światło nie jest nam teraz potrzebne, system inteligentny przypilnuje naszego oświetlenia. Zawsze zgasi światło w odpowiednim miejscu lub zapali oświetlenie na zewnątrz w momencie kiedy naprawdę będzie już ciemno.

Źródło: ochronadladomu.pl Źródło: ochronadladomu.pl

System inteligentnego oświetlenia może być sterowany, dzięki odpowiedniej aplikacji, wprost z naszego telefonu lub przypisanemu panelowi. W takiej aplikacji i na panelu, wyraźnie zaznaczone jest, które przyciski sterują jakimi lampami. Nic wtedy nie dzieje się przypadkiem, doskonale wiemy, jaki mamy nacisnąć przycisk, aby włączyć lampę, którą akurat teraz chcemy zapalić.

System inteligentego oświetlenia pomaga nam realizować nasze plany w danym momencie. Kiedy przyjedziemy do domu zbyt późno, bez problemu, poprzez daną aplikację, możemy zlecić systemowi włączenie oświetlenia wjazdu do domu, bramy do wejścia do domu lub samego wejścia do naszego domu. System działa bezawaryjnie i w każdej chwili daje sobą z łatwością sterować.

Już nie musimy wstawać z kanapy, by zgasić lub zapalić światło, wystarczy jedno kliknięcie i światło samo sobą się steruje. Tak samo dzieje się w przypadku, gdy chcemy włączyć jakieś elektryczne urządzenie. Też możemy to zrobić z wygodnego fotela lub wygodnej kanapy. Co prawda system inteligentego oświetlenia znacznie nas rozleniwia, jednak możemy wtedy naszą energię wykorzystać, na przykład, do uprawiania sportu.

Inteligentne oświetlenie jest dzisiaj ciekawostką, ale już spotykaną coraz częściej w wielu domach. Dzięki odpowiedniemu sterowaniu możemy oświetlić ogród, taras, możemy stworzyć niesamowitą świetlną atmosferę, jak również wspaniale bawić się światłem. Sterowanie oświetleniem w domu może być wspaniałą i ciekawą zabawą, a przy tym  możemy światłem tworzyć niesamowite efekty.

Fot. ochronadladomu.pl Fot. ochronadladomu.pl

Z łatwością też, dzięki specjalnym urządzeniom, możemy scentralizować oświetlenie domu z innymi elektronicznymi urządzeniami. Na przykład oświetlenie może działać razem z żaluzjami, roletami. Można także z okazji wyjścia z domu lub wyjazdu na urlop, scentralizować oświetlenie z alarmem domowym.

Inteligentny dom wita nas i żegna, inteligentne oświetlenie dba o nasze oszczędności, ale także potrafi miło przywitać nas w domu. To właśnie inteligentne oświetlenie oświetli nam naszą drogę do naszego domu i pomoże nam zaparkować w garażu nasz samochód lub trafić nam do naszego salonu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą ROPAM. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia