Dzisiaj dyplom uczelni wyższej jest standardem. Przyszli studenci wybierają zazwyczaj albo popularne kierunku studiów, albo kierują się opiniami rodziny i znajomych. Niektórzy wolą wybrać łatwiejsze studia tak, żeby zbytnio się nie napracować. W ostatnich latach tryumfują kierunki humanistyczne, na których o jedno miejsce stara się kilka, a nawet kilkadziesiąt osób. Politechnika i studia inżynierskie kojarzą się z zagmatwanymi zadaniami i wzorami. Jednak to właśnie studenci po tych kierunkach mają duże szanse na znalezienie pracy w zawodzie. Czy studia inżynierskie są trudne? W artykule postaramy się przybliżyć ten temat.
Fot. Pixabay
Zakuwanie po nocach i zero luzu?
Wielu osobom politechnika kojarzy się z trudnymi sesjami, zakuwaniem po nocach i brakiem czasu na jakąkolwiek imprezę. Ponadto uważają, że takie studia są trudne. Czy jest to tylko powtarzany stereotyp, czy rzeczywistość? Zapewne studia inżynierskie są wymagające. Matematyka, fizyka, algebra, materiałoznawstwo, analiza matematyczna czy wytrzymałość materiałów – to jedne z przedmiotów, które trzeba zaliczyć w trakcie sesji. Może się to wiązać z mniejszą ilością wolnego czasu. Jednak należy pamiętać, że każde studia wymagają od nas pracy, jeśli chcemy się czegoś na nich nauczyć. Studia inżynierskie nie są więc wyjątkiem.
Czy studia inżynierskie są dla mnie?
Zastanawiacie się nad wyborem studiów inżynierskich? Może należycie do grupy zapaleńców technicznych i od zawsze wiedzieliście, że to Wasze przeznaczenie? W takim przypadku, śmiało podążajcie do szkoły wyższej, która oferuje studia inżynierskie. Jeśli nauka przedmiotów ścisłych nigdy nie była dla Was problemem, szanse, że poradzicie sobie ze studiami inżynierskimi, są większe. Co ciekawe, do niedawna takie studia były niejako zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. W ostatnich latach, po licznych kampaniach medialnych, sytuacja uległa zmianie i na politechnikach pojawia się coraz więcej kobiet.
Gdzie iść na studia inżynierskie?
Politechniki istnieją praktycznie w każdym dużym mieście. Przy wyborze uczelni wyższej warto kierować się kadrą dydaktyczną, prowadzonymi badaniami naukowymi, a także opiniami obecnych studentów. Warto zwrócić uwagę na bazę dydaktyczną, posiadane laboratoria, bibliotekę, a także takie czynniki, jak dojazd do uczelni czy oferta akademików. Pomocna w wyborze odpowiedniej szkoły może być rozmowa ze znajomymi na temat poziomu studiów danej uczelni i oraz sprawdzenie rankingów dostępnych w Internecie.
Finansowanie studiów
Marzycie o studiach inżynierskich? Wybraliście odpowiednią dla Was uczelnię, jednak wiążę się to z koniecznością przeprowadzki do innego miasta? A może chcecie zainwestować w swój rozwój jeszcze przed studiami, wybierając kursy przygotowawcze do studiów inżynierskich? Jeśli jedyną przeszkodą na drodze jest brak wystarczających oszczędności, warto rozważyć opcję pożyczki przez internet – https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Może ona okazać się dużą pomocą, a jej splata często może zostać rozłożona na raty. Takie wsparcie finansowe pomoże w przeprowadzce czy pokryciu kosztów związanych z materiałami do nauki. Pamiętajmy, że pożyczki przez internet, tak jak każde inne zobowiązanie finansowe, trzeba będzie spłacić. Upewnijmy się, że rata pożyczki przez Internet nie będą za bardzo obciążały naszego budżetu.
Przeczytaj także: Ranking: najlepsze studia inżynieryjne w Polsce [2018]
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.