Geokrata parkingowa – prosty sposób na podjazd do garażu

Ważnym i funkcjonalnym elementem większości ogrodów jest podjazd pod dom czy wjazd do garażu. Wiele osób decyduje się na wykonanie podjazdu z kostki brukowej lub granitowej. Takie rozwiązanie jest może dość trwałe, jednak również bardzo kosztowne. Mało kto jest w stanie wykonać taki podjazd samodzielnie, co wiąże się z koniecznością zatrudnienia firmy zewnętrznej. Geokrata parkingowa to pomysł na tani podjazd do garażu, który na dodatek możemy wykonać samodzielnie. W przypadku tworzenia podjazdu z geokraty, dużą rolę odgrywa dobranie jej odpowiedniego rodzaju. Wybór powinien być podyktowany tym, jak często i jakimi pojazdami będziemy użytkować podjazd. Kratki drogowe o dużej wytrzymałości na metr kwadratowy znaleźć można bez problemu w linii produktów geoSYSTEM.

Geokrata na skarpy – zrób to sam!

Skarpa w ogrodzie czy na terenach zielonych może wyglądać niezwykle estetycznie. Stanowi naturalną, nierzucającą się w oczy granicę pomiędzy poszczególnymi strefami ogrodu. W przypadku ogrodów na nachylonym terenie wzmocnione skarpy stają się wręcz koniecznością. Geokrata jest świetnym materiałem służącym właśnie jako umacnianie nasypów i zabezpieczenie skarp. Jest to również metoda zabezpieczenia skarpy, którą z łatwością możemy zastosować samodzielnie. Kluczowe jest odpowiednie oczyszczenie i wyrównanie skarpy. Sam montaż geokraty jest banalnie prosty i polega na połączeniu poszczególnych segmentów specjalnymi zaczepami. Geokrata nie tylko zabezpieczy skarpę przed osuwaniem, ale również wyrówna jej powierzchnię. Zastosowanie kratki ogrodowej ułatwia też obsadzenia skarpy roślinami okrywowymi czy ozdobnymi.

Zielony parking – czy to możliwe?

Tak zwane zielone parkingi to coraz częściej spotykane rozwiązanie, stosowane zarówno przy domach, jak i wokół firm czy obiektów użyteczności publicznej. Zielony parking powstaje przy użyciu specjalnej geokraty parkingowej położonej na odpowiednio przygotowaną nawierzchnię. Zarówno rodzaj zastosowanej geokraty, jak i przygotowanie powierzchni powinny być podyktowane tym, jakie pojazdy i jak często będą korzystać z parkingu. Jeśli zielony parking powstaje obok już istniejącego trawnika, to najlepiej użyć na nim tej samej mieszanki traw. Jeśli mamy pełną dowolność przy wyborze gatunku trawy, warto wybrać mieszankę odporną na zgniatanie i częste użytkowanie.

Ścieżki w ogrodzie – jak to zrobić za pomocą kratki trawnikowej?

Połączenie poszczególnych stref ogrodu jest jednym z kluczowych elementów zapewniających jego funkcjonalność. Efekt ten osiągamy najczęściej tworząc różnego rodzaju ścieżki i dróżki. Również w tym przypadku geokrata drogowa czy ogrodowa może okazać się niezwykle przydatna. Taka kratka nada się nie tylko na wjazd do garażu czy umocnienie skarpy. Za jej pomocą można w prosty sposób wykonać również ścieżki ogrodowe. Materiał, z którego wykonana jest geokrata, pozwala na jego łatwe docinanie i kształtowanie ścieżek o różnych kształtach. Tak stworzony ciąg komunikacyjnych możemy wypełnić na przykład ozdobnym kruszywem.

Prostota montażu, odporność na czynniki atmosferyczne, wytrzymałość i uniwersalność – to tylko kilka z zalet geokraty. Nic więc dziwnego, że materiał ten znajduje w naszych ogrodach coraz to nowe zastosowania.