Prowadzisz małą firmę i marzysz o własnym biurze? A może założyłeś startup i szukasz miejsca na rozpoczęcie swojej działalności? Mamy dla ciebie rozwiązanie. Okazuje się, że istnieje alternatywa dla klasycznych lokali biurowych. Zobacz, jak w szybki i tani sposób postawić biuro z kontenerów!
Czym są kontenery biurowe?
Kontenery biurowe to wytrzymałe, stalowe konstrukcje o standardowych wymiarach 2435x6055mm. Stanowią one moduły, które można ze sobą łączyć (pionowo oraz poziomo), co pozwala na stworzenie biurowej przestrzeni o dowolnej powierzchni. Budynek wykonany z kontenerów jest samodzielny i samowystarczalny. Po osadzeniu go na wybranym gruncie może zostać od razu oddany do użytku.
W podstawowym wyposażeniu tego typu obiektów można znaleźć podłączenie do sieci energetycznej i wodnej, oświetlenie, a także ogrzewanie. Co więcej, pozwalają one na wyposażenie w systemy wentylacyjne, klimatyzacyjne, antywłamaniowe i sieci teleinformatyczne. W polskich firmach takich jak np. G-con można zamówić kontener z gotowymi meblami biurowymi. W komplecie znajdują się m.in.: krzesła, biurka, szafy i stoły.
Rodzaje kontenerów biurowych
Kontenery biurowe wyróżnia wytrzymałość i funkcjonalność. Otacza je solidna stalowa rama, przez co mogą pełnić funkcję biura nawet w ekstremalnych warunkach np. zaraz przy placu budowy. Co więcej, obiekty tego typu można wykończyć klasycznymi, stalowymi, ścianami lub szkłem.
Kontenery biurowe, które w miejscu ścian mają przeszklenia, nazywane są panoramami. Wyróżnia je niezwykle nowoczesny design. Są minimalistyczne i funkcjonalne. Świetnie sprawdzą się w roli biura-wizytówki, gdzie jeszcze przed wejściem klienci mogą zobaczyć wybrany produkt przez szybę.
Niezależnie od wybranego wykończenia kontenerów biurowych, ich montaż i posadowienie są bardzo łatwe. Nie trzeba, tak jak w przypadku klasycznego budownictwa, inwestować w drogie fundamenty. Kontenery pomimo tego, że są wykonane z wytrzymałej stali, mają niską wagę. Wystarczy na działce posadowienia wykopać na odpowiednią głębokość betonowe bloczki. To właśnie na nich zamontowane będzie biuro.
Zalety kontenerów biurowych
Oto kilka powodów, dla których warto wybrać biuro w formie kontenera:
- Niski koszt inwestycji – budowa kontenera biurowego jest tańsza od klasycznego budynku o podobnych funkcjach i parametrach. Oszczędności sięgają nawet 80% budżetu. To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które rozpoczynają swoją przygodę na rynku i chcą uniknąć przeinwestowania swojego biznesu.
- Szybką realizację – standardowe wykonanie i osadzenia biura z kontenerów trwa od kilku do kilkunastu tygodniu. Czas ten, w porównaniu do klasycznej budowy, jest znacząco krótszy.
- Mobilność – biuro tego typu można w każdej chwili przenieść: na inne osiedle, do innego miasta, a nawet do innego kraju. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą dotrzeć do zróżnicowanej albo zmieniającej się grupy docelowej klientów, a sam kontener stanowi płynny składnik firmowego majątku.
- Dopasowanie do terenu – kontener można usadowić nawet na nierównym, trudnym podłożu. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w roli biur na terenach budów np. jako siedziba developera.
- Unikalność – budownictwo modułowe pozwala na stworzenie obiektu, który wyróżni się z tłumu i zachwyci klientów.
- Odpowiedź na potrzeby planety – budownictwo kontenerowe jest ekologiczne. Przy ich budowie wykorzystuje się materiał ,,z recyklingu”, czyli opuszczone kontenery morskie.
Jak widzisz, biuro z kontenerów to proekologiczna alternatywa dla klasycznego budownictwa. Co najważniejsze, nie wymaga dużego wkładu finansowego i pozwala na rozkręcenie nawet początkującego biznesu.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.