Pokrycie dachowe powinno być przede wszystkim solidne. Możemy sprawdzać opinie o producencie i jego dachówkach, aby wzmocnić się w podjęciu decyzji, ale tak naprawdę dopiero na własnej skórze przekonamy się, czy faktycznie profile dachowe spełniły nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że wiele zależy od warunków atmosferycznych na danym terenie, aby móc porównywać parametry wytrzymałościowe dachu. A gdybyśmy dostali na pokrycie 50 lat gwarancji? To zapewnienie, które jest w stanie skutecznie zachęcić.
Fot. gerardroofs.pl
Czy gwarancja może oznaczać częste naprawy?
Zazwyczaj, jeśli producent daje wieloletnią gwarancję na produkt, jest pewny jego wytrzymałości. Nieopłacalne byłoby udzielanie poświadczenia ze zobowiązaniem do wymiany dachówki, gdyby trzeba było robić to raz na kilka lat. GERARD udziela na swoje blachodachówki aż pięćdziesięcioletniej gwarancji. Co takiego fenomenalnego stoi za tym pokryciem?
Blachodachówka Gerard jest odporna na ekstremalne warunki pogodowe. Sprawdzi się zarówno na terenach o wysokim poziomie zasolenia, jak również na obszarach, gdzie mamy do czynienia z porywistym wiatrem. Na wytrzymałość pokrycia ma wpływa zarówno technika produkcji, jak sam system montażu.
Stop aluminiowo-cynkowy i posypka mineralna
Dachówki Gerard powstają ze stopu aluminiowo-cynkowego. Są wykończone posypką wulkaniczną z dodatkiem bitumu – substancji, która w czasie drugiej wojny światowej była używana w Anglii do ochrony strategicznych budynków przed nalotami. Tutaj, w nieco zmienionej formie, ma za zadanie zwiększać parametry wytrzymałościowe profili. Dzięki takiemu składowi, dachówka nie koroduje! Ale mineralne wykończenie odpowiada również za zabezpieczenie przed osuwającymi się masami śniegu i lodu, nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy zniszczeniami powstałymi w kontakcie z solą morską. Dachówka jest także ognioodporna! Jednocześnie posiada niepowtarzalne walory estetyczne – dach pięknie połyskuje i prezentuje się elegancko.
Montaż
Blachodachówki Gerard montowane są horyzontalnie. Do tego przymocowuje się je do więźby aż w ośmiu punktach. Montaż zapobiega przed podrywaniem profili przez wiatr. Dzięki temu, nawet podmuchy do 200 km/h, nie są w stanie zerwać dachu.
Co bardzo istotne, dach z blachy jest lekki – siedem razy lżejszy niż betonowy czy gliniany. Więźba nie jest zatem nadmiernie obciążana. Tym samym profile można kłaść nawet na wiekowych już budynkach – to doskonała opcja w przypadku wymiany starego dachu. Z łatwością przetransportujemy też dachówkę na trudniej dostępne tereny, np. w góry. Lekkość dachu to też zabezpieczenie konstrukcji w czasie pożaru. Więźba, nawet osłabiona będzie w stanie go utrzymać.
Za pięćdziesięcioletnią gwarancją stoją w tym przypadku fakty.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.