Siatka cięto-ciągniona jest materiałem, który cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki swoim właściwościom ma szerokie spektrum zastosowania, zarówno w budownictwie, przemyśle, jak i branży architektonicznej. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej. Czym jest i gdzie można ją wykorzystać?

Siatka cięto-ciągniona – wysoka jakość wykonania i doskonałe parametry techniczne
Siatka cięto-ciągniona wyróżnia się dużą trwałością, a przy tym niską wagą. Może być wykonana zarówno ze stalowej blachy, ale też ocynkowanej, czy kwasoodpornej. Dostępna jest w wielu wymiarach. Grubość blachy może wynosić od 0,3 do nawet 4 mm, wielkość oczek od 3 x 6 mm do nawet 48x115 mm. Oczywiście duże znaczenie ma format. Tutaj można wybrać np. modele 1000 x 2000 mm lub 1500 x 3000 mm. Dzięki różnym wymiarom oczek można zastosować ją w wielu branżach.
Gdzie stosuje się siatkę cięto-ciągnioną?
Siatka cięto-ciągniona ma szerokie spektrum zastosowania. Można ją wykorzystać nie tylko do wzmocnienia schodów, ale również wykonania całej ich konstrukcji, w tym stopnic. Doskonale podkreśli charakter industrialnej elewacji. Z siatki można wykonać również ścieżki komunikacyjne czy rampy. Dzięki niskiej cenie i dużej trwałości wykorzystuje się ją w przemyśle jako przesłony w portach lotniczych czy przystankach autobusowych. Przy niektórych parametrach dobrze redukuje hałas, zatem może mieć zastosowanie także w ekranach akustycznych. Co ciekawe również w rolnictwie można wykorzystać zgniataną wersję siatek, np. do drenażu podłóg w gospodarstwach rolnych.
Siatka cięto-ciągniona – bezpieczeństwo w budownictwie na najwyższym poziomie
Trudno wyobrazić sobie prace budowlane bez zastosowania siatki cięto-ciągnionej. Nie tylko wzmacnia konstrukcję, ale również osłania materiały. Stanowi też bardzo dobrą obudowę, a to za sprawą odporności na wilgoć czy promieniowanie UV, a także inne czynniki środowiskowe. Może być wykorzystywana w budownictwie do wykończenia elewacji. Bardzo dobrze wzmacnia konstrukcje budowlane, choćby w przypadku schodów, ale można ją wykorzystać także do stworzenia podwieszanych sufitów. Z siatki cięto-ciągnionej wykonuje się także chodniki do dźwigarów. Ma ponadto zastosowanie w wentylacji, do przygotowaniu podkonstrukcji do rurowych wymienników ciepła. Doskonale sprawdzi się do wykonania trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne ogrodzeń. Świetne jakościowo siatki cięto-ciągnione można znaleźć tutaj: https://metale-online.pl/kategoria/Siatki_cietociagnione
Poznaj zalety siatki cięto-ciągnionej
Siatka cięto-ciągniona nie posiada żadnych spoin czy też łączeń, co zapewnia jej dużą trwałość. Przy zachowaniu odpowiednich parametrów nadaje się do formowania zarówno w procesie gięcia, jak i walcowania. Dzięki swojej przestrzennej strukturze z ciekawą grą cienia i światła, mogą być zarówno ciekawymi elementami elewacji czy designerskim, nowoczesnym dodatkiem mającym zastosowanie we wzornictwie meblowym. Niewielka waga, możliwość wykonania w różnych gatunkach materiału, w tym np. aluminium sprawia, że stanowią ekstrawaganckie uzupełnienie aranżacji przestrzeni sklepowych.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.