Studia

Inżynieria meblarstwa skupia się na projektowaniu i tworzeniu mebli, które są zarówno wygodne, jak i ładne. Uczniowie uczą się o technikach produkcji mebli, takich jak cięcie drewna lub tworzenie rysunków technicznych. Poza tym omawiane są różne materiały i ich właściwości oraz badania trwałości i bezpieczeństwa. Wszystko to ma na celu stworzenie trwałych i funkcjonalnych mebli, które będzie można wykorzystać do wielu przeznaczeń. Inżynieria meblarstwa to bardzo praktyczny kierunek studiów.

Uczniowie są też przygotowani do prowadzenia własnego biznesu. Uczelnie, oferujące ten kierunek studiów, szczególny nacisk kładą na to, by studenci zdobyli solidną wiedzę z zakresu technologii meblarstwa, projektowania mebli i ergonomii. Kursy obejmują również inne aspekty produkcji mebli oraz umiejętności jak np. obróbka drewna, tworzenie prototypów i produkcja masowa. Inżynieria meblarstwa to przede wszystkim doskonała okazja do poznania nowoczesnych rozwiązań technologicznych i materiałowych stosowanych w branży meblarskiej.

Na studiach wyższych poznasz techniki stolarskie, które będziesz wykorzystywać do produkcji mebli zgodnie ze swoimi projektami. Będziesz mieć również okazję poznania nowych materiałów i technologii, które są dostępne do tworzenia mebli. Ponadto, dowiesz się jak dbać o utrzymanie i naprawianie mebli oraz jak sprawnie planować prace produkcyjne.

Praca po studiach

Możesz również pracować w warsztatach, gdzie będziesz tworzyć meble na zamówienie - od projektu do produkcji. Z pewnością możesz również ubiegać się o etaty w firmach produkujących meble masowo lub w firmach usługowych naprawiających i renowujących meble. Zaawansowanemu inżynierowi meblarstwa nie oprze się także branża turystyczna - poza dostarczeniem komfortu gościom hotelowym, Twoje umiejętności mogłyby być wykorzystywane do zaprojektowania i stworzenia unikalnych elementów dekoracyjny

Możesz także pracować jako specjalista do obsługi sklepów internetowych. Taka osoba zajmuję się obsługą zamówień online sprzedając np. nowoczesne stoły loftowe w takich firmach jak dekorimeble czy womenlifestyle.