Partnerzy portalu

Gładzie gotowe i sypkie

Opublikowano: 31-07-2023 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów gładzi szpachlowych. Zakup takiej gładzi może stanowić nie lada wyzwanie dla kupujących. Czym różni się gładź gotowa od sypkiej? Którą lepiej wybrać?


Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com

Gładzie sypkie

Gładź mająca postać proszku jest najbardziej popularna. Wymaga jednak wcześniejszego rozdrobnienia. Idealnie nadaje się do wyrównywania nawet całkiem sporych nierówności - za jej pomocą można nakładać warstwy o grubości nawet 5 mm. Gładzie gipsowo-polimerowe i gipsowe pozwalają na wyrównanie i wygładzenie ścian już w jednym cyklu roboczym, skracając tym samym czas pracy i zmniejszając koszt materiałów. Gładzie sypkie doskonale sprawdzają się w starym budownictwie oraz wszędzie tam, gdzie ściany nie są idealnie równe. Można nimi także wyrównywać ubytki w ścianach - ubytki te mogą mieć nawet 3 cm głębokości, a gładź w proszku i tak sobie z nimi poradzi!

Niestety, nie zawsze udaje się idealnie wymierzyć potrzebną ilość materiału. Idealne rozdrobnienie również może być problematyczne. Jeżeli zostanie nam nieco gładzi, to po kilku godzinach należy ją wyrzucić. Bardzo trudno jest też nałożyć cienką warstwę za pomocą gładzi sypkiej. W przypadku mieszkań deweloperskich jest to marnowanie materiału. Co więcej, takie gładzie mocno pylą.

Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com

Gładzie gotowe

Największą zaletą gotowych gładzi szpachlowych jest możliwość natychmiastowego jej zastosowania. Są zawsze gotowe do użytku i zawsze mają odpowiednią konsystencję. Resztki gładzi wystarczy zamknąć i można ich używać aż do końca okresu przydatności. Gładzie gotowe można również nakładać cienką warstwą, nawet wtedy, gdy jej warstwa będzie mieć grubość 1 mm. Jest to przydatne zwłaszcza w nowych mieszkaniach deweloperskich, gdzie tynki są dosyć jednolite, zaś cienka warstwa gotowej gładzi nadaje ścianom gładkość jak u tafli lustra. Gładzie gotowe mają także bardzo dobrą przyczepność, można je więc nanosić na pomalowane już ściany. Co więcej, taka gładź nie wymaga gruntowania, dzięki czemu oszczędzamy czas i materiał.

Wadą gładzi gotowych jest to, że dosyć długo schną, co może nieco wydłużyć czas pracy. Jednak należy pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się dużo lepszym wyborem od gładzi sypkich - nie marnują się, można ich użyć od razu i nie wymagają gruntowania.

Sklep z artykułami budowlanymi Otuo oferuje nie tylko gładzie gotowe, jak także wszelkiego rodzaju inne materiały. Chemia budowlana i innego rodzaju produkty cechują się wysoką jakością, dostępną w przystępnych cenach!

    Foto, video, animacje 3D, VR

    Twój partner w multimediach.

    Sprawdź naszą ofertę!