Prowadząc firmę budowlaną czy remontową, należy wyposażyć pracowników w odpowiednie narzędzia. Branża ta wymaga sporego zaangażowania kapitału już na starcie, gdyż narzędzia będą potrzebne do realizacji nawet najdrobniejszych zleceń. W jaki sposób można się w nie zaopatrzyć? Niżej podsuwamy kilka rozwiązań dla przedsiębiorców.
Branża budowlana – dowiedz się, jakie narzędzia warto mieć! Fot. kindel media/ pexels
Zakup najpotrzebniejszych sprzętów i narzędzi
Zakładając firmę budowlaną albo remontową, należy posiadać spory kapitał na start. Może pochodzić on z oszczędności własnych, kredytów, pożyczek czy dotacji. Jednak na samym początku warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze narzędzia, które ułatwią nam codzienną pracę. Zastanówmy się, które zlecenia będziemy realizować najczęściej i dobierzmy odpowiedni dla siebie sprzęt. Pamiętajmy, aby kupować wyłącznie produkty wysokiej jakości, które posłużą przez długi czas i na które otrzymamy gwarancję. Narzędzia, które są wyprodukowane przez producentów, cieszących się zaufaniem wielu klientów, można znaleźć w sklepie internetowym https://jptech-maszyny.pl/. Zakupy online stanowią doskonałe rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy większość spraw biznesowych załatwiają samodzielnie. Pozwalają zaoszczędzić sporo cennego czasu, a jednocześnie umożliwią korzystanie z najlepszych ofert cenowych.
Jak i gdzie wyposażyć się w narzędzia budowlane? Sprawdź. Fot. anamul rezwan/pexels
Leasing – kiedy warto z niego skorzystać?
Sposobem na wyposażenie firmy w odpowiednie narzędzia pracy jest ich leasing. Najczęściej przedmiotem leasingu są samochody oraz maszyny budowlane, ale wiele firm oferuje również profesjonalne narzędzia. Kiedy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jest ono dedykowane przedsiębiorcom, którzy nie wykonują regularnie konkretnych zleceń, wymagających zastosowania danego rodzaju sprzętu lub narzędzi. Zaletą jest fakt, iż płacimy tylko wtedy, gdy rzeczywiście korzystamy z przedmiotu leasingu. Nie musimy natomiast ponosić kosztów utrzymania, co jest korzystne, np. jeśli świadczymy daną usługę jedynie w sezonie letnim. Minusem leasingu jest wysoka cena, jaką finalnie musimy zapłacić. Leasingodawca często dolicza dodatkowe opłaty, w szczególności gdy klientem jest początkujący przedsiębiorca, nieposiadający zdolności kredytowej. Musimy też liczyć się z tym, że w przypadku zniszczenia sprzętu konieczne będzie jego odkupienie, chociaż czasami koszty w tym zakresie pokrywa ubezpieczyciel (o ile oczywiście posiadamy stosowną polisę).
Używane sprzęty, maszyny i narzędzia – tak, czy nie?
Maszyny, sprzęty i narzędzia budowlane można kupić z tzw. drugiej ręki. Takie rozwiązanie jest dedykowane przedsiębiorcom, którzy:
- potrafią ocenić jakość konkretnego produktu,
- chcą zaoszczędzić,
- liczą się z tym, że produkt używany posłuży krócej, niż nowy,
- są gotowi zrezygnować z gwarancji,
- wiedzą, skąd pochodzi dany produkt.
Innymi słowy, używane elementy wyposażenia kupujemy tylko wtedy, gdy mamy pewność co do ich jakości i pochodzenia. Zdarza się bowiem, że sprzedawane produkty są przedmiotem kradzieży albo są w tak złym stanie technicznym i nie posłużą zbyt długo, a ich ewentualna naprawa będzie kosztowna. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, kupujmy tylko w profesjonalnych sklepach. Portale ogłoszeniowe czy aukcyjne przepełnione są podobnymi ogłoszeniami, ale transakcję zawieramy najczęściej z osobą fizyczną albo byłym przedsiębiorcą. Problematyczne będzie więc udokumentowanie sprzedaży do celów podatkowych.
Używane narzędzia nie zawsze są złym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli brakuje nam środków pieniężnych na zakup nowych, ale warto korzystać z niego w ostateczności. Pamiętajmy też, że nie każdy sprzęt może pochodzić z drugiej ręki. Jeśli konkretnego narzędzia używamy na co dzień, a od jego pracy w dużej mierze zależą efekty naszych działań, wybierzmy nowy produkt od renomowanego sprzedawcy. To, z jakiego sprzętu korzystamy, wpływa również na sposób postrzegania naszej firmy przez klientów.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.