Galeria handlowa, biura klasy A+, część rozrywkowa, 570 apartamentów oraz przeszło 2 tys. miejsc parkingowych - to wszystko ma się znaleźć w kompleksie Sky Tower - sztandarowej inwestycji LC Corp we Wrocławiu. Obiekt ma składać się z sześciu budynków, wśród których znajdzie się apartamentowiec o wysokości 220 m (258 m, licząc z iglicą). Sky Tower to wizytówka LC Corp, zarówno jeśli chodzi o rozmach inwestycji, jej unikalność i - przynajmniej w założeniach - ponadprzeciętną rentowność - czytamy w "Parkiecie".

Gdy w czerwcu 2007 roku firma kontrolowana przez Leszka Czarneckiego, właściciela m.in. Getinu Holding i Noble Banku, przeprowadzała ofertę publiczną akcji, w prospekcie emisyjnym zapowiadała, że zakończenie realizacji projektu Sky Tower jest planowane na przełom III i IV kwartału 2010 roku. Później termin ten został nieco przesunięty - na przełom 2010 i 2011 roku. Wynikało to m.in. ze zmian w projekcie.

LC Corp jeszcze w tym roku podawał, że do końca 2010 roku spółka poniesie ponad 97 proc. planowanych nakładów, a budowa zakończy się w kwietniu 2011 roku.

Tymczasem w lipcu LC Corp zawarł umowę z Elektrobudową, która za 64 mln zł ma wykonać instalację elektroenergetyczną w Sky Tower. Termin zakończenia wszystkich prac strony ustaliły na maj 2013 roku. - To nie pomyłka pisarska. Tyle potrwają roboty, stąd taki zapis - mówi Jacek Foltynowicz, prezes Elektrobudowy.

Sky Tower zostanie ukończony zatem ponad dwa lata później, niż pierwotnie planowano. Potwierdza to deweloper. Na stronie internetowej projektu znalazła się informacja, że Sky Tower będzie realizowany w czterech etapach. Tylko dwa z nich, obejmujące trzy niższe budynki kompleksu oraz podium (galeria handlowa z usługami) będą ukończone w 2011 roku. Trzeci i czwarty etap, czyli m.in. budowa 220-metrowej wieży, potrwa aż do lipca 2013 roku - pisze "Parkiet".