• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Port Gdynia – nowy prezes zarządu

Opublikowano: 12-04-2024 Źródło: ZMPG, LinkedIn

Po postępowaniu kwalifikacyjnym rada nadzorcza powołała Piotra Gorzeńskiego na prezesa spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia. Menedżer stanowisko objął 10 kwietnia 2024 r. Zastąpił odwołanego w lutym Jacka Sadaja.


Terminal kontenerowy w Porcie Gdynia. Fot. Damian/Adobe Stock Terminal kontenerowy w Porcie Gdynia. Fot. Damian/Adobe Stock

Piotr Gorzeński jest absolwentem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, gdzie studiował transport morski i nawigację. Ma też dyplom MBA Uniwersytetu Gdańskiego.

Piotr Gorzeński, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Fot. LinkedIn Piotr Gorzeński, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Fot. LinkedIn

Na początku lat 90. XX w. pracował jako oficer pokładowy na tankowcach BP Shipping, a w latach 1994–1997 w firmie Maersk Polska. Następnie był menedżerem do spraw kluczowych klientów w Texaco Polska.

W dalszych latach pełnił funkcje członka zarządu i dyrektora zarządzającego Huty Aluminium Konin, członkiem zarządu i dyrektorem sprzedaży w firmie Makrum, wiceprezesem spółki MJM Europe, dyrektorem ds. transakcji i usług serwisowych w BEST Debt Portfolio Management, wiceprezesem w firmie Orlen Transport, dyrektorem ds. logistyki w Orlenie (wtedy PKN Orlen) i członkiem rady dyrektorów spółki Orlen Lietuva.

W latach 2019–2020 pracował jako dyrektor ds. logistyki w Stoczni Wojennej w Gdyni, a następnie na takim samym stanowisku w stoczni Remontowa Lighting Technologies. W 2021 r. został dyrektorem strategii i rozwoju Polskich Linii Oceanicznych, a 10 kwietnia 2024 r. stanął na czele Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Przeczytaj także: Orlen ma nowego prezesa. Kim jest Ireneusz Fąfara?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!