Po ponad roku prac zakończyła się przebudowa niewielkiego dworca przy linii kolejowej prowadzącej na Półwysep Helski. Budynek z początków XX w. stał się nowoczesny i przyjazny pasażerom. Inwestorem były Polskie Koleje Państwowe.

Dworzec powstał przy linii kolejowej z Redy do Pucka, która od 1922 r. prowadziła na Hel. Współcześnie zatrzymują się tu pociągi regionalne kursujące między Gdynią a Władysławowem i Helem.
Zmieniono elewację budynku, wykończono ją szaro-beżowymi płytkami elastycznymi. Poczekalnię wewnątrz dworca doświetlają duże przeszklenia. Dobudowano wiatę, przedłużenie dachu od strony południowej (to poczekalnia letnia ze stojakami na rowery).
Fot. PKP
Na elewacji zamontowano nowe zegary i napisy przestrzenne z logotypem PKP oraz napisem „dworzec kolejowy”. Wnętrze jest minimalistyczne i nowoczesne. Zainstalowano klimatyzację, ławki, tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, zegar i gabloty na rozkłady jazdy. Toaletę przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
W otoczeni budynku powstały chodniki, ułożono nową nawierzchnią drogi dojazdowej, pojawił się parking na sześć aut. Uporządkowano zieleń, zamontowano elementy małej architektury, energooszczędne oświetlenie i pompy ciepła, a także panele fotowoltaiczne na dachu. Zlikwidowano bariery architektoniczne, obiekt wyposażono w systemy bezpieczeństwa oraz inteligentne systemy zarządzania budynkiem.
Fot. PKP
Koszt przebudowy to 4,49 mln zł brutto. Projekt przygotowała pracownia Buden, a wykonawcą prac budowlanych była firma 3JM Michał Bryłka z Kwidzyna.
Przeczytaj także: Nowa jakość podróży – rusza modernizacja kolejnego dworca

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.