W zakres robót związanych z pierwszym etapem inwestycji wchodzą prace związane z rozbiórką starych trybun Stadionu Dziesięciolecia, wywiezieniem 277 tys. m3 ziemi, wzmocnieniem gruntu pod obiekt i wbiciem 14 tys. różnej grubości żelbetowych pali wzmacniających podłoże pod konstrukcję.

Prace te wykonuje spółka Pol-Aqua z Piaseczna, która ma w sumie 200 dni na realizację zadania. Tym samym prace zakończyć się powinny do 13 kwietnia 2009 r.

Do 27 listopada br. przyjmowane są oferty przetargowe na wykonanie drugiego etapu inwestycji.
Oferenci startujący w przetargu muszą spełnić określone wymogi a w tym m.in.: wpłacić wadium w wysokości 15 mln zł, wykazać się zdolnościami do zaciągnięcia 120 mln zł kredytu. Ponadto muszą spełnić szereg wymogów technicznych. Przykładowo firma musi się wykazać realizacją w ciągu ostatnich pięciu lat stadionu z krytymi trybunami o pojemności przynajmniej 30 tys. osób.

Przy wyborze ofert poza spełnieniem wymogów określonych w SIWZ będzie brana cena przedstawiona przez potencjalnego wykonawcę.

Rozstrzygnięcie przetargu będzie miało miejsce na przełomie marca i kwietnia. Kolejny etap budowy będzie związany z budową części naziemnej, tj. wielofunkcyjnego stadionu na 55 tys. miejsc, centrum kongresowego, Muzeum Sportu i jednego z największych w Warszawie klubów fitness.

Inwestycja ma być zakończona latem 2011 r.