W podpisanym dokumencie GDDKiA zobowiązała się, że do października 2011 r. zbuduje dwujezdniowe czteropasmowe połączenie między autostradą a miastem - czytamy w "Gazecie Wyborczej Toruń". Natomiast magistrat zapewnił, że w tym samym terminie przebuduje łączący się z nim fragment Szosy Lubickiej.

Koszt przebudowy 1,1 km odcinka Szosy Lubickiej ma wynosić 55 mln zł. Miasto stara się o 44 mln zł na tę inwestycję z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Projekt widnieje jednak tylko na liście rezerwowej inwestycji, a to nie gwarantuje dofinansowania (32 punkty na 56 możliwych). Toruńscy drogowcy chcą się odwołać od decyzji i mają nadzieję na dofinansowanie ze środków UE.

Drugim punktem podpisanego porozumienia jest połączenie Podgórza z drogą ekspresową S10, czyli trasą poligonową. Według zapewnień obydwu stron, w ciągu 12 mies. zostanie przygotowana stosowna dokumentacja. Trasa wraz z węzłem ma zostać wybudowana do października 2011 r. a jej orientacyjny koszt będzie wynosił ok. 18 mln zł.