Jak informuje podkarpacki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w postępowaniu przetargowym na dzierżawę sześciu miejsc obsługi podróżnych (MOP) nie wpłynęła żadna oferta. Nie wiadomo, kiedy przetarg zostanie powtórzony.
Fot. fotosaga / Adobe Stock
Ogłoszone w kwietniu br. postępowanie było kolejnym postępowaniem w tej sprawie. Zamawiający wprowadził już kilka zmian w porównaniu do poprzednich zamówień, m.in. wydłużył czas na budowę stacji paliw i zwiększył swobodę dzierżawcy w kwestii budowy motelu, który może się tym zająć na dowolnym etapie trwania umowy (podpisywanej na 20 lat z możliwością przedłużenia o kolejnych 10). Mimo to postępowanie nie wzbudziło zainteresowania żadnej z firm.
Przetarg dotyczył dzierżawy MOP-ów: Chotyniec (kat. II), Cieszacin (kat. II), Hruszowice (kat. III), Łukawiec (kat. II), Paszczyna Południe (kat. II) i Pawłosiów (kat. III).
MOP to miejsce obsługi podróżnych znajdujące się zwykle w ciągu autostrady lub drogi ekspresowej. W Polsce dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej zalicza się MOP-y dysponujące głównie parkingiem i sanitariatami, do drugiej – miejsca z dodatkową stacją paliw, stanowiskiem obsługi pojazdów oraz obiektami gastronomiczno-handlowymi. MOP trzeciej kategorii zapewnia również noclegi.
Autostrada A4 to droga łącząca Jędrzychowice i Korczową (granice z – kolejno – Niemcami i Ukrainą). Jej trasa prowadzi przez pięć województw: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. Docelowo ma mieć prawie 673 km; większość trasy (670 km) jest w użytku.
Przeczytaj także: Autostrady w Polsce [ranking]
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.