Nowe odcinki będą prowadzić od Goleniowa do początku obwodnicy Nowogardu, od końca obwodnicy Nowogardu do końca obwodnicy m. Płoty i od węzła Ustronie Morskie do początku obwodnicy Koszalina i Sianowa.

Przetargi są realizowane w dwóch etapach. W pierwszym przyjmowane będą wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, w drugim wybrani wykonawcy złożą oferty cenowe.

Cały odcinek drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem i Sianowem wraz z obwodnicą tych miast podzielono na 7 fragmentów, których łączna długość wynosi blisko 140 km. Przed końcem tego miesiąca drogowcy ogłoszą postępowania dotyczące pozostałych odcinków S6 oraz budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa, Wałcza w ciągu S10 oraz obwodnicy Szczecinka w ciągu S11.