Jak zapewnił Olszewski podczas spotkania z burmistrzami i wójtami tych gmin, przez które przebiegać ma droga S7, inwestycja ma zapewnione finansowanie i zostanie to potwierdzone w dokumentach rządowych we wrześniu br.

Jak wygląda harmonogram prac dla nowego odcinka S7 w Małopolsce?

Wstępny harmonogram prac przy tej inwestycji zakłada, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie całego odcinka drogi S7. Będzie on podzielony na trzy sekcje i powstanie w systemie "projektuj i buduj". Po tym, jak zostaną podpisane umowy z wybranymi wykonawcami, kolejne kilkanaście miesięcy potrwa opracowanie projektu i uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji. Sama budowa ma zająć 2–2,5 roku. Jeśli ten harmonogram zostanie zachowany, nową drogą pojedziemy w 2021 r.

Dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA – Tomasz Pałasiński, potwierdził, że wszystko jest gotowe, by ogłosić przetarg. Konieczne jest tylko potwierdzenie ze strony rządowej o zapewnieniu finansowania dla inwestycji.

S7 na odcinku pomiędzy Krakowem a m. Widoma będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę plus pas rezerwowy. Na pozostałym fragmencie wybudowane zostaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę z rezerwą na ewentualne poszerzenie drogi – informuje UMWM.

Droga ekspresowa S7 docelowo będzie mieć 720 km długości.