Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że wiosną przyszłego roku mogą ruszyć pierwsze prace związane z budową drogi ekspresowej S17 między Lublinem a Warszawą. W planie jest budowa blisko 100 km drogi. Koszt prac szacowany jest na 3,2 mld zł.
Fot. pixabay.com
Brakujący, blisko 100-kilometrowy odcinek trasy ekspresowej ze stolicy do Lublina, ma powstać pomiędzy Kurowem a obwodnicą Garwolina oraz pomiędzy Garwolinem a węzłem Lubelska pod Warszawą. Całość drogowcy podzielili na siedem odcinków. Jak podkreśla lubelski oddział GDDKiA, prace na odcinku S17 od węzła Kurów Zachód w stronę Warszawy rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Dokładny termin zależny jest od pozyskania kompletu dokumentów umożliwiających uruchomienie prac.
Kilku wykonawców na budowie S17
Trasa ekspresowa o nawierzchni betonowej została podzielona na mniejsze fragmenty, które realizują różni wykonawcy wyłonieni w przetargach. Za budowę ponad 13-kilometrowego odcinka między węzłami Kurów i Skrudki odpowiada Mota Engil Central Europe (270,8 mln zł), a ponad 20-kilometrowy fragment od węzła Skrudki do gr. województw buduje PORR Polska Infrastructure (608,8 mln zł). Z kolei Budimex pozyskał kontrakt na realizację trzech odcinków na Mazowszu: od gr. województw do Gończyc (13 km; 313,6 mln zł), od obwodnicy Gończyc do obwodnicy Garwolina (12,2 km; 288,5 mln zł), od obwodnicy Garwolina do obwodnicy Kołbieli (13 km; 290 mln zł). Dwa pozostałe mazowieckie odcinki buduje konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe: obwodnica Kołbieli (8,7 km; 225,5 mln zł) i odcinek od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska (15,2 km; 370,5 mln zł).
Prace przebiegają się w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Jeśli założenia harmonogramu zostaną dotrzymane, ponad 95 km nowej ekspresowej trasy powstanie do połowy 2019 r.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.