Inwestycję realizuje trzech wykonawców. W ramach prac na wszystkich odcinkach powstanie łącznie 90 obiektów inżynierskich, w tym m.in. 23 mosty, 45 wiaduktów i 16 przejść dla zwierząt. W jej ciągu powstanie siedem węzłów drogowych (Górzno, Gończyce, Trojanów, Ryki Północ, Ryki Południe, Skrudki i Żyrzyn). Nawierzchnia trasy wykonana zostanie z betonu cementowego. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 mld zł. Trasa ma być oddana do użytku w połowie 2019 r.

Co istotne, zdecydowana większość tej ekspresowej trasy powstaje w sąsiedztwie DK17, z czego około 10 km zostanie przebudowane do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej.

Wykonawcy zadania

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach czterech zadań. Dwa z nich (o łącznej długości 25,2 km) powierzone zostały firmie Budimex, która zrealizuje trasę od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw. Drugi fragment (od granicy województw do w. Skrudki) realizuje firma PORR Polska Infrastructure . Jego długość wynosi ponad 20 km. Trzeci, który obejmuje budowę trasy pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód wykonuje firma Mota-Engil Central Europe.

Zaawansowanie prac

Na wszystkich czterech odcinkach prowadzone są prace o rożnym stopniu zaawansowania. Od porządkowania terenu po wycince, przez odhumusowanie, roboty ziemne, przebudowę kolizji z sieciami czy też prace przy obiektach inżynierskich – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Przeczytaj również: "Będzie więcej stacji Lotos przy S7"