Chodzi fagmenty trasy między Lublinem a Lubartowem, odcinek od granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego do Lubartowa (z w. Lubartów Północ), odcinek granica woj.  podlaskiego–Łosice–granica woj. lubelskiego oraz Korycin–Knyszyn–Dobrzyniewo Duże–Choroszcz wraz z odcinkiem DK65 Sochonie–Dobrzyniewo.

Zatwierdzenie programów dla inwestycji jest równoznaczne z zapewnieniem finansowania prac przygotowawczych. Obejmą one m.in. opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowych, uzyskanie decyzji środowiskowych, wykonanie badań i opracowań geologicznych oraz opracowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargów w systemie „projektuj i buduj”.

O Via Carpatia

Trasa Via Carpatia będzie prowadzić z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Tylko w naszym kraju trasa ta będzie liczyć około 680 km i poprowadzi od granicy z Litwą do granicy ze Słowacją. Utworzą ją m.in. odcinki dróg ekspresowych S61, S16 i S19.

Przeczytaj również: "Wszystkie tunele na trasie Via Carpatia"