• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Północny wylot S7 z Warszawy będzie gotowy w 2025 r.

Opublikowano: 18-09-2019 Źródło: GDDKiA

GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) podpisała umowę na wykonanie elementów koncepcji programowej dla budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku od Kiełpina (DK7) do Trasy Armii Krajowej w Warszawie (S8).


Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA
  • GDDKiA wybrała spółkę Value Engineering na wykonanie koncepcji programowej północnego wylotu S7 z Warszawy
  • Odcinek Kiełpin–Trasa Armii Krajowej w Warszawie o długości niecałych 13 km będzie kosztował 1,9 mld zł
  • Prace budowlane zaplanowano na lata 2022-2025. Przetarg zostanie ogłoszony w IV kw. 2020 r.

Dokumentację przygotuje do września 2020 r. warszawska firma Value Engineering Sp. z o.o. za około 4,1 mln zł.

Planowany odcinek drogi ekspresowej S7 pomiędzy Kiełpinem i Trasą Armii Krajowej w Warszawie, ułatwiający dojazd do stolicy, będzie miał po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, a w niektórych miejscach nawet cztery. Przez mocno zurbanizowane tereny Warszawy (Bemowo i Chomiczówka) droga przejdzie dwoma tunelami. Trasa o długości około 12,9 km w początkowej części zostanie poprowadzona po istniejącym śladzie ul. Kolejowej w Dziekanowie Leśnym. Następnie za węzłem Kolejowa droga przejdzie w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie projektowana jest w nasypie – czytamy w komunikacie.

Odcinek Kiełpin–Warszawa Odcinek Kiełpin–Warszawa


Dalej droga zostanie poprowadzona wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do węzłów Wólka Węglowa i Janickiego, a za ul. Arkuszową w Warszawie zejdzie do tunelu o długości około 1000 m i kolejnego o długości około 1100 m. Następnie przejdzie ponad drogą S8.

Pomiędzy tunelami zaprojektowano węzeł Generała Maczka, a na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł NS. Oprócz tuneli powstaną również wiadukty, przejścia podziemne, kładki pieszo–rowerowe oraz urządzenia ochrony środowiska – ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i ogrodzenie trasy. Wjazd na trasę S7 będzie możliwy poprzez węzły: Kolejowa, Wólka Węglowa, Janickiego, Generała Maczka, NS (połączenie z Trasą Armii Krajowej – S8).

Szacunkowy koszt inwestycji (dokumentacja, wykup gruntów, budowa) wynosi około 1,9 mld zł. Przetarg na realizację trasy w formacie „zaprojektuj i buduj” zostanie ogłoszony w IV kw. 2020 r., a zakończenie prac przewidziano na rok 2025.

Droga ekspresowa S7 to trasa budowana między Gdańskiem a Rabką-Zdrojem, która połączy aglomeracje: gdańską, warszawską, kielecką i krakowską.

Przeczytaj także: Rozpoczęto budowę S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!