W Elblągu trwają przygotowania do budowy łącznika, który poprawi dostępność do węzła Elbląg Południe, który znajduje się na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S7 oraz S22.
Jak pobiegnie łącznik do drogi ekspresowej S7? Fot. ilustrac. buraratn/Adobe Stock
22 kwietnia 2024 r. poznaliśmy oferty złożone w przetargu na wykonanie analizy studialnej wraz z koncepcją programowo-przestrzenną dla budowy łącznika. W ramach dokumentacji przygotowane mają zostać m.in. warianty lokalizacji nowego mostu przez rzekę Elbląg wraz z drogami dojazdowymi, stanowiącymi połączenie Alei Tysiąclecia (DW500) z ul. Warszawską (DW500) przez ulice Sopocką, Zagonową i Dojazdową. Dla optymalnego wariantu opracowane powinny być koncepcje rozwiązań projektowych. W przetargowej dokumentacji podkreślono, że w przypadku mostu przez Elbląg należy przyjąć klasę nośności A, minimum jednostronny chodnik i dwukierunkową ścieżkę rowerową lub pieszo-rowerową.
Zadanie polega także na wykonaniu analizy w zakresie prognozowanego natężenia i rozkładu ruchu na skrzyżowaniach i podania szacunkowych całkowitych kosztów inwestycji. Wykonawca dokumentacji pozyska szereg warunków, w tym od Wód Polskich i Urzędu Morskiego w Gdyni, gdyż planowanie mostu musi uwzględniać żeglugę, także do portu w Elblągu.
W ramach oceny złożonych propozycji kryterium ceny będzie mieć wagę 60%. Pozostałe dwa to doświadczenie projektanta: branży drogowej (20%) oraz branży mostowej (20%). W postępowaniu wpłynęło pięć propozycji, a zaoferowane kwoty wahają się od 0,57 do 1,03 mln zł (łączne ceny za sporządzenie opracowania studialnego oraz koncepcji programowo-przestrzennej).
Zobacz także: Droga ekspresowa S7. Budowa za 635 mln zł. Połowa środków wydana
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.