W połowie grudnia wracają bezpośrednie połączenia na trasie pomiędzy stolicą a Białymstokiem. Linia w obu kierunkach była częściowo zamknięta pomiędzy Tłuszczem a Sadownem od października 2014 r. Takie rozwiązanie umożliwiło szybsze przeprowadzenie prac, mimo że było bardzo uciążliwe dla pasażerów.

W października 2014 r. całkowicie wstrzymano ruch i wprowadzono komunikację zastępczą na odcinku Tłuszcz–Łochów, a następnie od stycznia br. na odcinku Łochów–Sadowne – przypomina PKP. Pozwoliło to na skrócenie czasu robót o 10 miesięcy.
Modernizacja linii na odcinku z Warszawy Rembertowa do Sadownego jest jedną z najważniejszych inwestycji kolejowych w kraju. Obejmuje m.in. modernizację 15 przystanków i czterech stacji, 66 km linii kolejowej oraz budowę lub modernizację 60 obiektów inżynieryjnych.
Obecnie na odcinku pomiędzy Tłuszczem a Sadownem wykowane są ostatnie roboty, związane przede wszystkim z ukończeniem elementów infrastruktury. Łączna wartość inwestycji to ponad 2 mld zł.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.