Do wykonania pozostała jeszcze budowa wiaduktu na ul. Ciechomickiej, co może potrwać do końca stycznia, jednak prace wykończeniowe mogą się wydłużyć do maja.
Bardzo ważna logistycznie droga z Tokar do Ciechomic powinna już w styczniu być dostępna dla użytkowników. Jej uruchomienie diametralnie wpłynie na rozwiązanie komunikacyjne w Płocku.
Po przekazaniu dla ruchu nowego mostu w Płocku nie był on szczególnie oblegany przez pojazdy a wręcz nieliczni kierowcy korzystali z przeprawy a cały ruch dalej odbywał się przez stary most i al. Kilińskiego. Przyczyną tego był właśnie brak drogi, która łączyła nowy most z Ciechomicami.
Po tym, jak droga będzie już dostępna, ruch będzie odbywał się przez centrum miasta w kierunku nowego obiektu a następnie do Ciechomic, Grabiny i Łącka.
Budowa nowego mostu w Płocku wraz z dojazdami to największa inwestycja drogowej na Wiśle. Koszt związany z budową mostu to 220 zł. Budowa pierwszego etapu dojazdów kosztowała blisko 210 mln zł. Na modernizację ul. Wyszogrodzkiej wydano więcej niż 20 mln zł a na zbudowanie drogi z Tokar do Ciechomic - 60 mln zł.