Już niedługo roboty drogowe rozpoczną się na S86, czyli na głównym szlaku łączącym Zagłębie ze Śląskiem. Ten 6 km odcinek drogi jest (po al. Górnośląskiej) najczęściej uczęszczany w regionie (ok. 40 tys. samochodów dziennie).

Remonty na tym odcinku prowadzono także w ubiegłym roku. Wówczas to remont drogi między Katowicami a Sosnowcem spowodował paraliż północnej części aglomeracji. Ekipy budowlane zabrały się za wymianę nawierzchni na jezdni w kierunku Sosnowca, do tego doszły remonty wiaduktów na tej trasie.

W tym roku remonty obejmą nitkę z Sosnowca do Katowic. Koszt wymiany nawierzchni na dł. 6 km wyniesie 20 mln zł. Prace potrwają co najmniej trzy miesiące.

Remonty obejmą wymianę nawierzchni na głównej jezdni oraz wszystkie zjazdy i łącznic po obu stronach. Oprócz gierkówki nowy asfalt zostanie położą też m.in. na pięciokilometrowym odcinku drogi ekspresowej S1 między Hołdunowem i Tychami, na drodze nr 11 między Tworogiem i Tarnowskimi Górami (12,3 km), nr 78 na odcinku Tarnowskie Góry - Świerklaniec (9,4 km) oraz na trasie Wodzisław - Rybnik (2,6 km) - czytamy w "Gazecie Wyborczej Katowice". Ponadto na wielu odcinkach rozpoczęło się bieżące łatanie pozimowych dziur.