Za 3-4 lata o 70 minut krócej ma trwać podróż koleją między Warszawą a Kielcami. Ma to być możliwe dzięki planowanej modernizacji tej trasy, zakładającej m.in. budowę drugiego toru z Warki do Radomia.
Jak poinformował wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt, kosztorys projektu opiewa na prawie 3,7 mld zł, przy czym blisko 1,7 mld zł ma wynieść dofinansowanie UE w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

Engelhardt zaznaczył, że modernizacja odcinka Radom-Kielce, obejmująca wymianę torów, rozjazdów i skrzyżowań, remont obiektów inżynierskich oraz naprawę sieci trakcyjnej będzie kosztować około 480 mln zł i byłaby sfinansowana z budżetu państwa.

Zgodnie z projektem, na odcinku Warszawa Okęcie - Radom po modernizacji linii pociągi będą mogły rozwijać prędkość do 160 km na godzinę, natomiast na trasie Radom - Kielce do 120 km. Dzięki temu podróż ze stolicy do Radomia skróciłaby się o 56 minut, natomiast między Radomiem a Kielcami o 15 minut. Teraz podróż na całej trasie trwa trzy godziny.