Prezes Grupy PKP Andrzej Wach zapowiedział, że proces prywatyzacyjny obejmie także mniejsze spółki. Wyjaśnił, że chodzi o drukarnie i szpitale kolejowe oraz Polskie Koleje Linowe. "W najbliższym czasie wyłonimy doradców prywatyzacyjnych" - dodał.
W spotkaniu w ministerstwie infrastruktury wziął udział prezes PKP Intercity Krzysztof Celiński, który poinformował o planach inwestycyjnych firmy. Na początku 2012 r. na trasę Gdańsk - Warszawa - Kraków - Katowice trafi 20 składów osiągających prędkość 200 kilometrów na godz.

Pociągi te będą kursowały co godzinę. Podróż z Gdańska do Warszawy ma trwać krócej niż 2,5 godz., a z Warszawy do Katowic i Krakowa poniżej dwóch godzin. "To oznacza, że kolej będzie konkurencyjna nie tylko dla transportu drogowego, ale i lotniczego" - powiedział Celiński.

Jednak do tego, by nowe pociągi mogły przejechać trasę w takim czasie, konieczne jest dokończenie modernizacji większości linii E-65 z Gdańska do Warszawy. Modernizacja całego odcinka (ok. 350 km) ma zakończyć się w 2015 r.
Prezes ocenił potrzeby inwestycyjne spółki na 3 mld zł do roku 2018. Wyjaśnił, że oprócz zakupu nowego taboru pasażerskiego przewoźnik planuje modernizację 300 wagonów oraz zakup 10 lokomotyw.