Trasa obwodnicy będzie przebiegać w ciągu drogi S11. Przetarg na budowę odcinka od węzła Poznań Rokietnica do węzła Poznań Tarnowo Podgórne ogłoszono w listopadzie 2012 r. W tym miesiącu do złożenia ofert cenowych drogowcy zaprosili 20 zainteresowanych realizacją inwestycji wykonawców. Mają na to czas do 21 lutego.

Z założeń GDDKiA wynika, że budowa potrwa 18 miesięcy, a już po 14 miesiącach od dnia podpisania umowy wykonawca ma zapewnić przejezdność ciągu głównego. W pozostałym do zakończenia kontraktu czasie będą prowadzone prace poza korpusem drogi.

Inne inwestycje GDDKiA o. Poznań

Poznański oddział GDDKiA jest odpowiedzialny także za budowę S5 (trasa Poznań - Wrocław) na odcinku Kaczkowo - Korzeńsko. Jego długość wynosi blisko 30 km i obejmuje również około 9-kilometrową północną obwodnicę Rawicza w ciągu DK36. Zakończenie tej budowy planowane jest na wrzesień br.

Z końcem tego roku ma się też zakończyć budowa drogi Syców - Kępno - Wieruszów - Walichnowy (w ciągu trasy S8 Wrocław - Łódź – Warszawa) na długości około 45 km.