Rudzki magistrat informuje, że budowa drugiego odcinka trasy N-S jest już prawie na półmetku, a prace wyprzedzają harmonogram robót. Jest to możliwe dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym. Najprawdopodobniej budowa zakończy przed terminem, który wyznaczono na połowę 2017 r.

Kosz realizacji II etapu trasy N-S to 50 mln zł. Dotyczy on odcinaka od ul. 1-go Maja do ul. Bukowej, gdzie zaplanowano dwupoziomowy węzeł z tą ulicą. Ul. Bukowa, która obecnie jest ślepa, zostanie przedłużona aż do połączenia z ul. ks. Niedzieli. Połączenie to ułatwi dojazd ze wschodnich dzielnic w kierunku Zabrza i Gliwic. W sumie podczas budowy tego odcinka powstanie prawie 3,2 km dróg.
Docelowo trasa N-S połączy Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4. Inwestycja jest realizowana etapami. Pierwszy odcinek udostępniono na początku 2013 r. Prowadzi on od ul. 1 Maja do Drogowej Trasy Średnicowej.
W trzecim etapie powstanie droga od ul. Bukowej do ul. Kokota w Bielszowicach. Jego częścią będzie też dwupoziomowy węzeł. Przetarg na ten odcinek ma być ogłoszony na początku 2016 r.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.