Partnerzy portalu

Wielka Brytania: postępy na budowie elektrowni jądrowej

Opublikowano: 31-03-2017 Źródło: EDF Energy

EDF Energy od pół roku prowadzi prace mające na celu budowę elektrowni jądrowej Hinkley Point C w miejscowości Somerset (Wielka Brytania).


Fot. EDF Energy Fot. EDF Energy

 Z informacji spółki wynika, że w projekt każdego dnia zaangażowanych jest około 1600 pracowników. W chwili obecnej trwa wykonywanie wykopów (na potrzeby inwestycji wydobyte zostanie około 6 mln m3 ziemi), a także betonowanie podziemnych tuneli, którymi poprowadzone zostanie okablowanie i rury. 

Źródło: EDF Energy Źródło: EDF Energy

Na potrzeby budowy elektrowni zostanie użyte około 3 mln ton betonu i 230 tys. ton zbrojenia. 

Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z budową tymczasowego nabrzeża o długości 500 m w kanale Bristol Channel. Dzięki niemu, na plac budowy elektrowni wszelkie materiały będą mogły być transportowane drogą morską. Jeden statek będzie w stanie przewieść ładunek, który trzeba byłby transportować za pomocą około 250 ciężarówek. 

Źródło: EDF Energy Źródło: EDF Energy

Budowany jest także jeden z dwóch żurawi. Większy z nich będzie miał 40 m wysokości (długość ramienia to 60 m). Łącznie na placu budowy, w szczytowym momencie prac, znajdzie się 50 żurawi.

Wśród wykonywanych obecnie prac wymienić należy również budowę 15 budynków mieszkalnych, których przez czas budowy będą mieszkać pracownicy. 

Źródło: EDF Energy Źródło: EDF Energy

W 2019 r. ma rozpocząć się natomiast budowa pierwszego budynku reaktora elektrowni jądrowej Hinkley Point C.    

O elektrowni Hinkley Point C

Hinkley Point C ma być nowoczesną elektrownią jądrową, której działać będą dwa reaktory EPR™, każdy z nich będzie miał moc 1630 MW. W marcu brytyjski regulator jądrowy ONR (Office for Nuclear Regulation) wydał zgodę na budowę elektrowni. 

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!