Instalacja złożona z ponad 48 tys. paneli fotowoltaicznych ma moc nominalną 18 MW. Pokrywa zapotrzebowanie na energię elektryczną całego centrum logistycznego i magazynu w Venlo, a także pośrednio, pozostałych magazynów biur i sklepów należących do spółki i zlokalizowanych w Holandii za pośrednictwem krajowej sieci elektroenergetycznej. Powierzchnia farmy wynosi 11 ha, czyli mniej więcej 20 boisk piłki nożnej. Produkcja energii elektrycznej wytarczyłaby dla 4,8 tys. rodzin.

PVH Europe w Holandii jest siedzibą marki Tommy Hilfiger i europejskiego biura Calvin Klein i należy do grupy odzieżowej PVH Corp. z siedzibą w Nowym Jorku. Celem PVH jest osiągnięcie do 2030 r. całkowitego pokrycia zapotrzebowania na elektryczność ze źródeł odnawialnych.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu centrum magazynowo-logistycznym w Venlo. Źródło: PVH Corp.

To kamień milowy dla naszego centrum magazynowego i logistycznego w Venlo oraz dla drogi PVH Europe do zrównoważonego rozwoju. Braliśmy udział w instalacji, jak uważamy, obecnie najpotężniejszego, w pełni funkcjonalnego dachu słonecznego na świecie – to ogromny krok w naszym zobowiązaniu do zasilania w 100% odnawialną energią elektryczną i zmniejszenia emisji z łańcucha dostaw o 30% do 2030 r. – skomentował Martijn Hagman, dyrektor generalny Tommy Hilfiger Global i PVH Europe.

Centrum magazynowo-logistyczne Venlo zajmuje powierzchnię 110 tys. m2 i należy do Heylen Warehouses, belgijskiej firmy zajmującej się nieruchomościami logistycznym.

Wierzymy, że budynki logistyczne będą kolejną generacją elektrowni słonecznych – podsumował Philippe Deschilder, dyrektor generalny Heylen Warehouses.

Przeczytaj także: Dubaj: elektrownia termo-solarna działająca całą dobę