W biurze prasowym MG dziennik dowiedział się, że zmiany w strukturze resortu wymagałyby zarządzenia ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Pracownicy służb prasowych powiedzieli jednak, że nie mają żadnych informacji na temat zmian organizacyjnych w resorcie.
Jak ustalił "Parkiet", prace nad zmianą statutu ministerstwa już trwają. W resorcie są już trzy departamenty zajmujące się sprawami dotyczącymi energetyki. Utworzenie czwartego mogłoby wprowadzić chaos organizacyjny.

Departament energetyki, kierowany przez dyrektora Zbigniew Kamieńskiego, zajmuje się kształtowaniem polityki dla branży, w tym tworzeniem prawa energetycznego, którego nowelizacja wzbudza ostatnio ogromne kontrowersje w rządzie. Departamentowi ropy i gazu szefuje Maciej Kaliski. Jest jeszcze departament dywersyfikacji dostaw nośników energii, którego dyrektorem jest Andrzej Chwas. Obecnie to on zajmuje się m.in. energetyką atomową. Dlatego pojawił się pomysł, aby jego pole działania ograniczyć do energii atomowej. To pozwoliłoby zachować dotychczasową liczbę departamentów w MG - czytamy w dzienniku.

Rynek spekuluje, że stanowisko dyrektora w resorcie gospodarki otrzyma Henryk Majchrzak, odwołany niedawno wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej.