W tym roku do sprzedaży został wprowadzony wibromłot z bocznym chwytem PVE SG2308 skonstruowany przez inżynierów Dieseko Group. Firma jest światowym liderem na rynku wibromłotów hydraulicznych montowanych na koparkach, dźwigach czy prowadnicach palownic i kafarów. Uznanie zyskała dzięki serii wibromłotów służących do pogrążania grodzic, kształtowników i pali rurowych. Nowy produkt to kolejny przykład zastosowania innowacyjnych rozwiązań.
Wibromłot z bocznym chwytem na koparce gąsienicowej. Fot. Dieseko
Dieseko Group produkuje rocznie setki wibromłotów hydraulicznych. Doświadczona kadra inżynierów wciąż wprowadza innowacyjne rozwiązania, korzystając z doświadczeń i wskazówek użytkowników. Ta współpraca zaowocowała wdrożeniem na rynek solidnego i nieskomplikowanego wibromłota PVE SG2308 SIDE GRIPPER. Urządzenie pozwoli na uzyskanie większej wydajności przy zaangażowaniu mniejszej liczby pracowników.
Fot. Dieseko
Wibromłot z bocznym chwytem to pierwszy taki produkt Dieseko na rynku. Montowany na koparce hydraulicznej oferuje większe możliwości w porównaniu z dotychczas dostępnymi urządzeniami. Pozawala też na pracę w warunkach ograniczonej wysokości. Dzięki chwytowi bocznemu umożliwia pogrążanie dłuższych profili bez konieczności stosowania dodatkowych elementów montowanych na ramieniu koparki.
Fot. Dieseko
Jego sercem jest mocna, solidna i sprawdzona skrzynia wibracyjna, a dodatkowym atutem innowacyjna konstrukcja chwytu bocznego ze sztywnym siłownikami, odróżniająca go od innych konkurencyjnych urządzeń. Skrzynia wibracyjna oraz system niezawodnych siłowników hydraulicznych zamykania bocznego chwytu powodują, że siła odśrodkowa jest bezpośrednio przekazywana na element, a nie tłumiona poprzez konkurencyjny system ruchomych-obrotowych elementów zamykania szczęk.
Fot. Dieseko
Szczególne zalety urządzenia ujawniają się np. w pracy pod wyłączonymi sieciami trakcji kolejowej, które ograniczają wysokość. Wibromłot PVE 2308SG SIDE GRIPPER radzi sobie w takich działaniach bez problemu. Sprawdza się w projektach budowy wałów przeciwpowodziowych. Znajduje zastosowanie także w inwestycjach liniowych, takich jak budowa gazociągów, które często są prowadzone przez tereny trudno dostępne, do których dojechać może tylko koparka gąsienicowa. Właśnie dzięki montażowi na koparce hydraulicznej i ograniczonej wysokości pracy może działać także przy robotach związanych z umocnieniami brzegowymi, na nabrzeżach czy przy zabezpieczaniu głębokich wykopów.
Fot. Dieseko
Siła z siłowników hydraulicznych jest przekazywana bezpośrednio na osiowy system zamykania szczęk. To rozwiązanie redukuje do minimum zużycie elementów ruchomych. Takiego efektu nie da się uzyskać w przypadku systemu mimośrodowego stosowanego w innych takich urządzeniach. A brak elementów obrotowych wydłuża żywotność i obniża koszty utrzymania sprawności technicznej.
Kolejną innowacją jest zastosowanie elastomerów – najnowszej generacji wielokierunkowych elementów tłumiących drgania. Dzięki nim zwiększa się stabilność wibromłota podczas pracy, a także redukowane jest naprężenie w konstrukcji samego urządzenia, jak i w oddziaływaniu na ramię koparki.
Fot. Dieseko
Wdrożone w nowym modelu rozwiązania umożliwiają także szybką wymianę zacisków szczękowych. Szeroki zakres skoku systemu zamykania szczęk (do 340 mm) pozwala na pogrążanie różnego rodzaju grodzic stalowych, rur czy profili typu H. Nie ma potrzeby demontażu ramion systemu zaciskania szczęk. Wystarczy zmienić szczęki lub wkłady na inny typ.
Wibromłot PVE 2308SG SIDE GRIPPER oferuje również nieograniczony obrót głowicy wibracyjnej o 360° dzięki rotatorowi i wychył głowicy wibracyjnej o +/- 35°. Dzięki wymiennej płycie mocującej można go podłączyć do każdego typu adaptera montowanego na koparkach hydraulicznych. Chronione są też przewody hydrauliczne – główne kable zasilające umieszczono w górnej głowicy urządzenia.
Fot. Dieseko
Nowy model z sukcesem przeszedł testy prowadzone na południu kraju przez jedną z polskich firm podczas budowy gazociągu. Wykorzystywano go przy pracach zabezpieczeniowych głębokich wykopów liniowych. Sprawdził się w realizacji zadania w bardzo trudnych warunkach i wzbudził zainteresowanie geotechników. Z pewnością przyda się w każdej geotechnicznej firmie, która chce działać jeszcze sprawniej i szybciej, a właśnie to umożliwia zastosowanie nowego wibromłota z bocznym chwytem.
Przeczytaj także: Specjalistyczny sprzęt do robót geotechnicznych
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.