Dr inż. Jerzy Lejk – Metro Warszawskie sp. z o.o.

Dr inż. Jerzy Lejk jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, od ponad dwóch dekad związany jest z rozwojem warszawskiego metra. W 2006 roku objął funkcję prezesa zarządu Metro Warszawskie sp. z o.o., gdzie odpowiada za nadzór i realizację dużych projektów inwestycyjnych, takich jak budowa II linii metra oraz zakup 35 nowych pociągów.

Dr hab. inż. prof. PW Monika Mitew-Czajewska

Dr hab. inż. prof. PW Monika Mitew-Czajewska na kongresie wygłosi referat na temat tuneli metra i kolejowych w zabudowie miejskiej, omawiając różnice pomiędzy projektowaniem tuneli jedno- a dwutorowych. Przedstawi przykłady realizacji z całego świata oraz statystyki oparte na bazach danych tuneli wykonywanych tarczą w miastach na całym świecie.
Dr hab. inż. prof. PW Monika Mitew-Czajewska to absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, gdzie obroniła także doktorat. Jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Instytucie Dróg i Mostów, w Zakładzie Mostów, Geotechniki i Budowli Podziemnych. Dr hab. inż. prof.Mitew-Czajewska od wielu lat działa w Podkomitecie Budownictwa Podziemnego Polskiego Komitetu Geotechniki, którego była Przewodniczącą w latach 2014–2020, a obecnie pełni funkcję skarbnika. Jest członkinią zarządu International Tunnelling and Underground Space Association (ITA-AITES) oraz członkinią Komitetu TC204 ISSMGE. Pełni również funkcje w Radach Naukowych Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prof. Mitew-Czajewska prowadzi działalność doradczą i jest przedstawicielką firmy Fine w Polsce, producenta oprogramowania geotechnicznego GEO5. 

Robert Jakubiak – GDDKiA Oddział w Krakowie

Robert Jakubiak to absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Budownictwa, członkiem ZMRP oraz SITK. Od wielu lat pełni funkcję Naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji w GDDKiA Oddział w Krakowie, a od kwietnia 2019 roku jest Zastępcą Dyrektora Oddziału ds. Inwestycji. Na kongresie podzieli się doświadczeniami GDDKiA w Krakowie w zakresie eksploatacji i planowania tuneli drogowych w Małopolsce. 

Program kongresu
Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, nie tylko pomiędzy mówcami, ale również angażujące uczestników kongresu. Dla uczestników będą przygotowane wystawa branżowa oraz liczne atrakcje. 

Kongres będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w nim uczestniczyć osobiście w Rzeszowie, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.