Zgodnie z rządowymi założeniami strategicznymi, w 2040 r. ponad połowa mocy zainstalowanych w Polsce ma pochodzić ze źródeł zeroemisyjnych. Równie ambitny cel stawia Komisja Europejska, która liczy, że w 2030 r. udział OZE w całkowitej produkcji energii elektrycznej sięgnie 45%.

By urzeczywistnić te zamierzenia, konieczna jest platforma wymiany doświadczeń między projektantami, producentami, wykonawcami i inwestorami. Taką rolę pełni właśnie Konferencja „Budowa Farm Wiatrowych”, której druga edycja odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 r. w hotelu Radisson Blue w Sopocie.

W tym roku przedmiotem obrad i dyskusji będą zagadnienia związane zarówno z budową morskich, jak i lądowych farm wiatrowych, gdyż osiągnięcie zaplanowanych celów neutralności klimatycznej wymaga możliwie kompleksowego spojrzenia na potrzeby energetyki wiatrowej.

W trakcie wydarzenia uznani eksperci w szczegółowy sposób poruszą m.in. wątki projektowe, techniczne oraz finansowe. Przewidziana jest także  dyskusja dotycząca, budzących emocje środowiska, zagadnień legislacyjnych. 

Warto posłuchać ekspertów

Jedną z ciekawych prelekcji II edycji konferencji wygłoszą doświadczeni radcy prawni z kancelarii DWF Poland Jamka sp. k. – Agnieszka Chylińska i Łukacz Gembiś.

Eksperci skupią się na omówieniu zagadnień:
•    Rodzaje kontraktów w inwestycjach offshore (EPC, BOP, umowy dostawy).
•    Jak skutecznie zabezpieczyć ryzyka prawne związane z posadowieniem i przyłączami morskich farm wiatrowych.
•    Alokacja ryzyka zmiany okoliczności podczas wykonywania długoterminowych umów z sektora offshore.

Agnieszka Chylińska jest radcą prawnym na stanowisku Counsel, członkiem Zespołu Energetyki Odnawialnej i Zamówień Publicznych w DWF, prawnikiem specjalizującym się w doradztwie transakcyjnym w zakresie energetyki, nieruchomości i zamówień publicznych.Specjalizuje się w złożonych projektach infrastrukturalnych, w tym energetycznych oraz realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Jest odpowiedzialna za transakcje handlowe w sektorze odnawialnych źródeł energii (w tym corporate PPA), pomagając klientom w procesach M&A, dokumentacji przetargowej,  przygotowaniu i negocjowaniu umów o realizację inwestycji (DSA), umów EPC, LTSA, BoP i TSA.

Łukasz Gembiś jest adwokatem, kieruje Zespołem Zamówień i Kontraktów Publicznych. W jego dotychczasowej praktyce doradzał przy ponad 40 wielkoskalowych projektach budowlanych o łącznej wartości kilku miliardów złotych, obejmujących m. in. budowy dróg, elektrowni, linii kolejowych, oczyszczalni ścieków, inwestycji kubaturowych i przemysłowych.

Konsolidacja branży energetyki wiatrowej

Na uczestników Konferencji Budowa Farm Wiatrowych czekają nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej organizatorzy przewidzieli w programie także m.in. kolację bankietową, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów. 


W konsolidacji branżowego środowiska z pewnością pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.

Ruszyła już rejestracja na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Przeczytaj także: II Konferencja Budowa Farm Wiatrowych już niebawem