W trakcie wydarzenia uznani eksperci w szczegółowy sposób poruszą m.in. wątki projektowe, techniczne oraz finansowe. Przewidziana jest także  dyskusja dotycząca, budzących emocje środowiska, zagadnień legislacyjnych. 

Przepisy i specyfikacje

Podczas jednej z sesji technicznych konferencji, będzie można wysłuchać wystąpienia Michała Janiszewskiego, eksperta Pracowni Geologiczno-Inżynierskiej sp. z o.o. sp. k., który omówi wymagania dla badań podłoża gruntowego pod farmy wiatrowe w świetle przepisów i specyfikacji producentów.

W ramach prelekcji poruszone będą tematy dotyczące metod prowadzenia badań podłoża gruntowego pod farmy wiatrowe oraz przepisów prawa budowlanego, geologicznego i górniczego. Zwrócona zostanie uwaga na prawo ochrony środowiska w kontekście prowadzenia rozpoznania geotechnicznego pod farmy wiatrowe. Omówione zostaną również specyfikacje niektórych producentów farm wiatrowych.


Michał Janiszewski jest prezesem zarządu firmy PGI Łódź, która od 1997 roku świadczy usługi geologiczne dla sektora budownictwa w całej Polsce. Posiada doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów z zakresu badania podłoża gruntowego dla infrastruktury drogowej, kolejowej i energetycznej.

Konsolidacja branży energetyki wiatrowej

Na uczestników Konferencji Budowa Farm Wiatrowych czekają nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej organizatorzy przewidzieli w programie także m.in. kolację bankietową, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów. 


W konsolidacji branżowego środowiska z pewnością pomoże także dedykowana aplikacja mobilna ułatwiająca networking podczas konferencji.

Ruszyła już rejestracja na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Przeczytaj także: