Pierwszego dnia (24 września) obrady będą poświęcone geoinżynierii w budownictwie. Prelegenci opowiedzą o:

  • redukcji śladu węglowego poprzez analizę emisji CO2 i śladu węglowego na wczesnym etapie robót geotechnicznych, dobór materiałów, użytych technologii oraz rozwiązań projektowych pod kątem emisji CO2;
  • modyfikacji podłoża gruntowego pod kątem zwiększenia nośności i redukcji osiadań, w tym o przygotowaniu danych do projektowania, doborze technologii w zależności od rodzaju gruntu (niespoiste i spoiste), głębokości oraz dostępności, a także metodach kontroli efektów wzmocnienia w odniesieniu do projektowanego obciążenia podłoża;
  • modyfikacji podłoża gruntowego pod kątem redukcji parć i przemieszczeń skarp/konstrukcji oporowych: przygotowaniu danych do projektowania, doborze technologii i metodach bieżącej kontroli efektów wzmocnienia w odniesieniu do stateczności konstrukcji ziemnej (wkopu lub nasypu).

Budownictwo tunelowe będzie tematem drugiego dnia kongresu (25 września). Prelegenci skupią się na:

  • realizacjach inwestycji tunelowych: drogowych oraz kolejowych w Polsce i na świecie;
  • budowie tunelu w ciągu drogi S19 Rzeszów Południe–Babica, bieżących wyzwaniach, planach realizacyjnych;
  • budowie, modernizacji, wyposażeniu oraz eksploatacji tuneli: w opinii zarządcy tuneli, w aspekcie społecznym inwestycji tunelowych oraz innych inwestycji podziemnych i wpływie budowy na otoczenie.

Tytany w nowej odsłonie

Ważną częścią wydarzenia będzie także gala, podczas której zostaną rozdane TYTANY, czyli branżowe nagrody. Wyłanianie laureatów Tytanów odbędzie się w tym roku w nowej formule. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez trzy odrębne gremia.

Pierwszą grupę nadal będzie stanowić niezależne jury ekspertów, złożonych z zaproszonych przedstawicieli świata nauki. Drugą – nowo powołana Akademia Nagród TYTAN, do udziału w której zaprosiliśmy przedstawicieli firm nominowanych do nagrody w trakcie całej lat jej historii. Trzecią grupę będzie stanowiła społeczność osób związanych z branżą geoinżynierii lub zainteresowanych dokonaniami na tym polu, złożona m.in. z użytkowników serwisu inzynieria.com. Co ważne: każde z gremiów wyłaniających zwycięzcę będzie miało równy wpływ na ostateczny werdykt, a „waga” głosów poszczególnych grup będzie wynosiła po 1/3.  Zwycięzcy kategorii zostaną ustaleni na podstawie sumy procentowej wyników uzyskanych w głosowaniu poszczególnych grup.

Kongres GiBP - również w formie hybrydowej!

Warto podkreślić, że Kongres odbędzie się także w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział nie tylko zjawiając się na miejscu, ale także online za pośrednictwem platformy akademia.inzynieria.com

Ruszyła również już rejestracja na Kongres. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

Osoby, które dokonają rejestracji do 2 sierpnia 2024 r., mogą liczyć także na atrakcyjny bonus: termos oraz kubek termiczny renomowanej marki Rockland. Rejestracji można dokonać TUTAJ.