• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Eksperci w Rzeszowie: III Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne

Opublikowano: 29-07-2024 Źródło: inzynieria.com

Zbliżający się Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne 2024 to wydarzenie, które zgromadzi specjalistów z dziedziny geoinżynierii oraz budownictwa podziemnego. Kongres odbędzie się w dwóch częściach, koncentrując się kolejno na aspektach geoinżynierii oraz budownictwie tunelowym.


Prelegenci
Oto trzej wybitni prelegenci, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas tego prestiżowego wydarzenia:

Witold Bogusz, VIII Konferencja „Geoinżynieria w Budownictwie” – obrady / fot. Quality Studio Witold Bogusz, VIII Konferencja „Geoinżynieria w Budownictwie” – obrady / fot. Quality Studio

Dr inż. Witold Bogusz z firmy Jacobs, inżynier z 14-letnim doświadczeniem w budownictwie podziemnym, zaprezentuje referat pt. „Tunele w skałach – praktyczne aspekty projektowania i wyzwania normalizacyjne”. Jego prezentacja skoncentruje się na praktycznych aspektach projektowania tuneli w ośrodkach skalnych. Dr Bogusz szczegółowo omówi modelowanie numeryczne, analizę stanów granicznych oraz stosowanie metody obserwacyjnej, odnosząc się do rzeczywistego zachowania obiektów i napotykanych warunków gruntowych. Dodatkowo, jako współautor przedstawi referat pt. „Bezpieczeństwo obiektów budowlanych w sąsiedztwie tuneli – nowe wytyczne ITB”. 
Witold Bogusz jest inżynierem budownictwa i geotechnikiem, który w latach 2016-2021 pełnił funkcję inspektora nadzoru w specjalności geotechnicznej na budowie II linii metra w Warszawie. Obecnie pracuje w firmie Jacobs przy projektach tunelowych realizowanych na Bliskim Wschodzie. Od 2015 r. był również zaangażowany w prace normalizacyjne związane z Eurokodem 7. 

dr hab. inż. prof. ITB Tomasz Godlewski. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio dr hab. inż. prof. ITB Tomasz Godlewski. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio

Prof. dr hab. inż. Tomasz Godlewski z Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. W swoim referacie pt. „Projektowanie geotechniczne w praktyce – czyli jak tego nie należy robić” przyjrzy się wyzwaniom związanym z tworzeniem projektów geotechnicznych. Skupi się na problemach, które pojawiają się po ponad dekadzie od wprowadzenia Eurokodu 7, oraz na tym, jak często projekt geotechniczny staje się jedynie formalnością, a nie narzędziem poprawiającym bezpieczeństwo budowy. Na podstawie rzeczywistych przykładów omówi zarówno błędy, jak i skuteczne praktyki w projektowaniu geotechnicznym. Prof. Godlewski wygłosi również referat pt. „Bezpieczeństwo obiektów budowlanych w sąsiedztwie tuneli – nowe wytyczne ITB”, w którym omówi wpływ budowy tuneli na przemieszczenia podłoża i sąsiednie obiekty budowlane.Współautorami tego referatu są dr inż. Witold Bogusz oraz prof. dr hab. Anna Siemińska-Lewandowska.

dr hab. inż. prof. UAM Jędrzej Wierzbicki. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio dr hab. inż. prof. UAM Jędrzej Wierzbicki. II Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne fot. Quality Studio

Dr hab. inż. prof. UAM Jędrzej Wierzbicki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek Komisji Dokumentacji Geologiczno-Inżynierskich przy Ministrze Środowiska. Współorganizator cyklicznych seminariów międzynarodowych International Workshop on in situ and laboratory soil characterization. Jest autorem ponad 80 prac naukowych oraz ponad 100 ekspertyz z zakresu geologii inżynierskiej i geotechniki. 

 

III Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne
GiBP odbędzie się w dniach 24-26 września 2024 r. w Rzeszowie. Biorący w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych będą mieli okazję wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych, prelekcjach, pokazach i wycieczce technicznej.

Pierwszy dzień kongresu będzie poświęcony geoinżynierii w budownictwie, ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów jak:
• redukcja śladu węglowego
• modyfikacja podłoża gruntowego pod kątem zwiększenia nośności i redukcji osiadań
• modyfikacja podłoża gruntowego pod kątem redukcji parć i przemieszczeń skarp/konstrukcji oporowych

Podczas obrad drugiego dnia wydarzenia, nacisk zostanie położony na budownictwo tunelowe, w tym:
• realizację inwestycji tunelowych: drogowych oraz kolejowych w Polsce i na świecie
• budowę tunelu w ciągu drogi S19 Rzeszów Południe – Babica w kontekście bieżących wyzwań i planów realizacyjnych
• budowę, modernizację, wyposażenie oraz eksploatację tuneli

Kongres odbędzie się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć bezpośrednio lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com


Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia