• Prezentacja: Przygotowanie do sporu – zwiększ swoje szanse na wygraną w sądzie 
  • Debata: Jak skutecznie rozwiązywać spory budowlane?

Dr Maciej Durbas i Aleksandra Kuzawińska podczas swojej prezentacji oraz debaty przedstawią kompleksowe podejście do rozwiązywania sporów budowlanych. W trakcie prezentacji omówią spór jako naturalny element prowadzenia działalności gospodarczej. Skupią się na pięciu kluczowych zasadach, które pomagają przygotować się do sporu sądowego oraz poruszą kwestię zarządzania nim i przedstawią alternatywne metody rozwiązywania sporów. Dzięki bogatemu doświadczeniu w reprezentowaniu klientów w skomplikowanych postępowaniach sądowych i arbitrażowych, prelegenci dostarczą uczestnikom praktycznych wskazówek. 

Debata natomiast zgłębi różne aspekty skutecznego rozwiązywania sporów budowlanych. Tematyka obejmie:

  • Skuteczność systemu sądowego w rozwiązywaniu sporów budowlanych
  • Praktyki prewencyjne i zarządzanie ryzykiem sporu sądowego
  • Alternatywne metody rozwiązywania sporów budowlanych (ADR)
  • Relacje Inwestor-Wykonawca a spory sądowe

Aby uzyskać przedsmak nadchodzącej debaty, zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi.

 

Poznaj prelegentów


Dr Maciej Durbas, adwokat oraz ekspert z zakresu sądownictwa polubownego. Co-leader Praktyki Arbitrażu. Zajmuje się skomplikowanymi postępowaniami spornymi, także transgranicznymi, w różnych sektorach. Reprezentował Klientów w międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych o wartości przedmiotu sporu od kilku do kilkuset milionów euro. Doradza Klientom również w zakresie prawa nieruchomości, zarówno w postępowaniach sądowych, administracyjnych i sądowo-administracyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem sporów reprywatyzacyjnych), jak i transakcjach. Uczestniczy również w transakcjach i postępowaniach w zakresie prawa nieruchomości (sprzedaż, najem, procesy inwestycyjne).

 


Aleksandra Kuzawińska jest senior counsel w Kancelarii Kubas Kos Gałkowski i specjalizuje się w prawie cywilnym oraz gospodarczym. Absolwentka Podyplomowych Studiów Zamówień Publicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych „Prawo Konkurencji” na Polskiej Akademii Nauk, posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu wielowątkowych spraw cywilnych i gospodarczych. Reprezentuje klientów z branż takich jak budowlana, infrastrukturalna, produkcyjna i bankowa. 

III Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne

GiBP odbędzie się w dniach 24-26 września 2024 r. w Rzeszowie. Biorący w nim udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, władz lokalnych i państwowych będą mieli okazję wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych, prelekcjach, pokazach i wycieczce technicznej.

Pierwszy dzień kongresu będzie poświęcony geoinżynierii w budownictwie, ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów jak:
• redukcja śladu węglowego
• modyfikacja podłoża gruntowego pod kątem zwiększenia nośności i redukcji osiadań
• modyfikacja podłoża gruntowego pod kątem redukcji parć i przemieszczeń skarp/konstrukcji oporowych

Podczas obrad drugiego dnia wydarzenia, nacisk zostanie położony na budownictwo tunelowe, w tym:
• realizację inwestycji tunelowych: drogowych oraz kolejowych w Polsce i na świecie
• budowę tunelu w ciągu drogi S19 Rzeszów Południe – Babica w kontekście bieżących wyzwań i planów realizacyjnych
• budowę, modernizację, wyposażenie oraz eksploatację tuneli

Kongres odbędzie się w formule hybrydowej: będzie można w nim uczestniczyć bezpośrednio lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.