Kolejne podmioty wnoszą swoje uwagi do rządowego projektu przekopu Mierzei Wiślanej. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie przekazała, że w ramach konsultacji społecznych dotyczących planowanej inwestycji, wnioski złożyło 10 podmiotów, w tym samorządy, organizacje ekologiczne i osoby prywatne. Większość dotyczy oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i nieprecyzyjnych zapisów w dokumentacji środowiskowej.
Wśród podmiotów, które wniosły uwagi do projektu przekopu Mierzei Wiślanej, jest sześć osób prywatnych. Fot. Bacho / Shutterstock
Uwag jest kilkadziesiąt, są obszerne. Niektóre spójne ze sobą, a dotyczą sposobu realizacji inwestycji i oddziaływania na środowisko oraz zapisów w dokumentacji środowiskowej. Obecnie analizujemy uwagi i wnioski, do których odniesiemy się w wydanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tego przedsięwzięcia – poinformowała Justyna Januszewicz z olsztyńskiego RDOŚ.
Wśród podmiotów, które przesłały do Dyrekcji wnioski i uwagi ws. przekopu Mierzei Wiślanej są m.in. zarząd woj. pomorskiego, burmistrz miasta Krynica Morska, Stowarzyszenie Eko Unia, Polski Klub Ekologiczny oraz okręg wschodnio-pomorski.
W ubiegłym tygodniu zarząd woj. pomorskiego poinformował o swoich uwagach odnośnie projektu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.
Budowa nowej drogi wodnej pomiędzy Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską to jeden ze strategicznych projektów obecnego rządu. Przekop ma mieć około 1,3 km długości i 5 m głębokości, a jego celem jest umożliwienie wpływania do portu w Elblągu jednostek o większym zanurzeniu (do 4 m).
Przeczytaj także: Gróbarczyk: przekop przez Mierzeję Wiślaną da wielkie możliwości rozwojowe
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.