\"\"W ramach prac fundamentowych powstanie dwieście słupów i betonowy pierścień wokół obiektu, na co zostanie zużyte około 18 tys. m3 betonu.
Budowa słupów fundamentowych stanowi rozpoczęcie takiego etapu działań, od którego efekty w budowie będą coraz bardziej widoczne. Prace z wylewaniem pierwszego betonu konstrukcyjnego zgodnie z harmonogramem ma potrwać do sierpnia.
Obecnie gotowy jest już fundament pod zbiornik na wodę deszczową, która będzie wykorzystywania do zasilania systemu tryskaczy przeciwpożarowych. Tego rodzaju zbiornik powstanie tez w innej części stadionu, a gromadzona w nim woda będzie służyła do podlewania murawy oraz do spłukiwania toalet.

W przyszłym tygodniu ma zostać dokończone zbrojenie płyty zbiornika \"\"przeciwpożarowego o wielkości 18m x 18m x 5m głębokości oraz wykończenie instalacji sanitarnej w tym obszarze. Na placu budowy pojawią się kolejne dwa żurawie wieżowe, których w szczytowym okresie będzie 11. 
Na przyszły tydzień zaplanowano budowę tymczasowego mostu przez rzekę Ślęzę, mającego połączyć ul. Lotniczą z placem budowy, co znacznie ułatwi transport materiałów.
Stadion we Wrocławiu jest jednym z głównych obiektów na Euro 2012. Na jego trybunach będzie mogło zasiąść blisko 42 tys. widzów i będzie służył nie tylko do
rozgrywane piłkarskich, ale również będą na nim organizowane koncerty i inne   imprezy masowe.


Fot. www.2012.wroc.pl
Więcej na temat wrocławskiego stadionu na www.2012.wroc.pl .