Szybko idą prace fundamentowe w rejonie korony stadionu i garażu wielopoziomowego. W ubiegłym tygodniu były już zaawansowane w 90%. W koronie stadionu, pod trybunami zbudowane zostaną niebawem cztery funkcjonalne budynki, nazywane „fasolkami”. Zostaną tam umiejscowione strefy zawodników, kibiców, strefy VIP, powierzchnie dla mediów, obsługi bezpieczeństwa, obsługi medycznej, powierzchnie konferencyjne, biurowe, muzeum WKS-Śląsk wraz z fun-shopem czy kasyno.

Planowo idą też podjęte niedawno wykopy pod esplanadę stadionu. Obecnie na placu budowy pracuje 23 wywrotki wykorzystywane do prac ziemnych.

Na najbliższy tydzień zaplanowane jest przeprowadzenie próby szczelności zbudowanego zbiornika przeciwpożarowego. W czasie próby zbiornik o pojemności 340 m3 zostanie napełniony wodą, a inżynierowie będą sprawdzać, czy nie przepuszcza on wody. Kontynuowane będą prace związane z wylewaniem stóp fundamentowych i ław żelbetowych w rejonie korony stadionu i garażu wielopoziomowego. Dalej będą stawiane słupy konstrukcyjne i wykonywane zasypki fundamentowe.