FlexiROC T30 R jest wiertnicą z młotkiem górnym zaprojektowaną do szerokiego zakresu zastosowań wiertniczych. Rozszerzony zasięg pracy wysięgnika w poziomie 5200 mm i kąt obrotu 80 stopni pozwalają wykonawcom zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki możliwości wiercenia większej ilości otworów z mniejszej liczby ustawień. Automatyczna redukcja obrotów silnika, regulowane prędkości wentylatorów i spełnienie normy emisji spalin Tier 4 zapewniają dalsze oszczędności i zwiększoną wydajność.  

Wiertnica została zaprojektowana do małych, ale wymagających prac budowlanych i prac w kopalniach odkrywkowych. Jej nisko położony środek ciężkości i duży prześwit pod podwoziem zapewniają mobilność w najtrudniejszym terenie. Dzięki wystarczającej mocy do wiercenia w bardzo twardych skałach i wszechstronności, wiertnica FlexiROC T30 R nadaje się do zadań specjalistycznych takich jak kotwy samowiercące i rozbijanie nadgabarytów.  

Układ zdalnego sterowania radiowego oferowany jako wyposażenie standardowe, pozwala operatorowi na pełne sterowanie wiertnicą z bezpiecznej odległości i stanowi idealne rozwiązanie do prac w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub niestabilnym terenie. Niewielkie wymiary wiertnicy FlexiROC T30 R oznaczają, że można ją łatwo transportować z jednego miejsca pracy na drugie, co gwarantuje wykonawcom maksymalizację dostępności maszyny, mówi Mats Birkestĺl, Kierownik Produktu, Atlas Copco Surface Drilling.  Wiertnica FlexiROC T30 R jest dostępna zarówno z silnikiem spełniającym normy emisji spalin Tier 3 jak i Tier 4.