Z czego to wynika? Głównie z wymogów planów zapewnienia jakości. Jak zauważa dr inż. Jarosław Rybak, z Politechniki Wrocławskiej, olbrzymia liczba badań nie podnosi znacząco jakości realizowanych projektów. Dla wszystkich stron kontraktu najważniejszy jest sam fakt wykonania badań i ich pozytywny rezultat. Brakuje refleksji nad wynikami, a zmiany w projekcie, będące efektem tej refleksji, są praktycznie niewykonalne ze względów kontraktowych. 

Dr inż. Rybak zaprezentuje pozytywne przykłady modyfikacji technologii prowadzonych robót podczas VIII Konferencji Geoinżynieria w Budownictwie”. Wydarzenie odbywać się będzie 4–6 grudnia br. w Krakowie. Pierwszy dzień spotkania poświęcony zostanie warsztatom, na kolejne dwa zaplanowano obrady konferencyjne.

Szeroka tematyka tegorocznego spotkania związana będzie z: projektowaniem, doborem technologii i możliwych do wykorzystania produktów oraz maszyn, wykonawstwem, nadzorem i utrzymaniem w ramach planowanych, jak i już zakończonych inwestycji. W trakcie referatów, jak i podczas paneli dyskusyjnych nasi Prelegenci odniosą się do niuansów związanych z realizacją inwestycji w gęstej zabudowie miejskiej oraz przedsięwzięć infrastrukturalnych, hydrotechnicznych, energetycznych i innych – mówi Monika Socha-Kośmider, Przewodnicząca Konferencji.


W trakcie konferencji rozdane zostaną branżowe nagrody TYTAN, które już od 16 lat Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. przyznaje w różnych obszarach budownictwa. W grudniu wręczone zostaną statuetki w dziedzinie geoinżynierii.

Wszystkiego nt. Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” dowiesz się TUTAJ.

Przeczytaj także: Kondygnacje podziemne w zabudowie miejskiej – relacja z VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”